انتخابات ۱۴۰۰

معاون علمی و پژوهشی اندیشکده مدیریت راهبردی انقلابی شرق کشور مطرح کرد:

برنامه ریزی و مدیریت جهادی دو رکن اصلی موفقیت است

کد خبر : 42627

رهبر انقلاب در دیدار با اعضای شورای شهر تهران در سال ۹۲:
” اگرمدیریت جهادی یا همان کار و تلاش و نیت الهی ، مبنتی بر علم و درایت حاکم باشد، مشکلات کشور در شرایط کنونی و فشارهای خباثت آمیز قدرتهای جهانی در شرایط دیگر، قابل حل است و کشور حرکت رو به جلو را ادامه خواهد داد.”

معاون علمی و پژوهشی اندیشکده مدیریت راهبردی انقلابی شرق کشور گفت: در بیانات گهر بار مقام معظم رهبری بر کار با نیت الهی و مبتنی بر علم و برنامه ریزی و استفاده از مدیریت جهادی در همه امور مورد تاکید قرار گرفته است.

به گزارش صبح مشهد، علی حکیم زاده افزود: برنامه ریزی از کلیدی ترین و مهمترین مباحث مدیریت است. مدیریت جهادی که سبکی متفاوت و متمایز با سایر سبک های مدیریتی دارد بی نیاز از برنامه ریزی نیست. هدف گذاری مهمترین قدم برای برنامه ریزی است که به عنوان رکن اول برای مدیران جهادی بیان شده است و چگونگی تحقق اهداف به عنوان رکن دوم مطرح شده است.

وی ادامه داد: همیشه درایت ، علم وتوجه به ایجاد مبنا برای کارها (در زندگی شخصی و کاری) بسیار اهمیت دارد. اینکه بدانیم نقشه ذهنی خود را از کجا شروع و خاتمه دهیم از اهمیت بالایی برخوردار است.

حکیم زاده افزود: فقدان برنامه ریزی در کنار تیم مدیریت می تواند فعالیت جهادی را به شکست و اضمحلال بکشاند. بنابراین مدیریت جهادی به معنای کار بی برنامه نیست بلکه مبتنی بر برنامه است. فشردگی ، تلاش مضاعف و همبستگی مضاعف از ویژگی های برنامه در مدیریت جهادی است.

وی خاطر نشان ساخت: مدل ۹ ضلعی یکی از روش های تدوین برنامه در مدیریت جهادی است که با بهره مندی از آن می توان برنامه ریزی لازم را انجام داد که به شرح ذیل می باشد:

۱- ضلع اول: برنامه ریزی و تفکر
۲- ضلع دوم: سازماندهی و تشکیلات
۳- ضلع سوم : هماهنگی با عناصر و مجموعه های ذینفع
۴- ضلع چهارم : جلب مشارکتهای لازم
۵- ضلع پنجم : تعیین نقاط و پروژه های اجرایی
۶- ضلع ششم : اجرای کار جهادی
۷- ضلع هفتم: سنجش اثر بخشی فعالیت ها و کار جهادی
۸- ضلع هشتم: ارزیابی ماندگاری و ثبت عملکرد
۹- ضلع نهم : پایش دوره ای فعالیتها و طرح ها

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن