: کدخبر
19898
: تاریخ
۱۳۹۷/۱۲/۲۷

حجت‌الاسلام محمد احمدزاده خبر داد؛ هشتمین دوره طرح آرامش بهاری در ۱۲۷ بقعه متبرکه خراسان‌رضوی برگزار می‌شود

0

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی گفت: هشتمین دوره طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفند ماه ۹۷ تا ۱۵ فروردین ماه ۹۸ و به مدت ۱۷ روز در ۱۲۷ بقعه متبرکه خراسان رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش صبح مشهد، حجت‌الاسلام محمد احمدزاده در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: هشتمین دوره طرح آرامش بهاری همزمان با ایام نوروز ۹۸ از ۲۸ اسفند ماه ۹۷ تا ۱۵ فروردین ماه ۹۸ در بقاع متبرکه سراسر کشور و استان برگزار می‌شود. در خراسان رضوی ۱۲۷ بقعه متبرکه آماده اجرای این طرح ۱۷ روزه با قوت هرچه بیشتر در حوزه‌های خدماتی، رفاهی، فرهنگی و مذهبی هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه تمامی بقاع متبرکه آماده پذیرایی از زائران نوروزی است، گفت: مراسم تحویل سال در ۹۰ بقعه متبرکه به همراه پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری، ۲۰۰ غرفه خیمه معرفت در موضوعات عفاف و حجاب، وقف، خانواده و غیره، برپایی ۲۰ نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی، ۵۰ دوره سلسله پوسترهای نمایشگاهی، برگزاری مسابقات فرهنگی، برگزاری مراسم‌های سخنرانی، اقامه نماز جماعت جماعت، جشن میلاد حضرت علی(ع)، عزاداری وفات حضرت زینب(س)، عزاداری شهادت امام کاظم(ع)، جشن عید مبعث، جشن روز جمهوری اسلامی و مراسم روز طبیعت ویژه‌برنامه‌های مناسبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در ایام نوروز ۹۸ خواهد بود.

احمدزاده تصریح کرد: از آنجایی که جمع قابل توجهی از زائران نوروزی بقاع متبرکه خواهران هستند تعداد ۱۵۰ مبلغه خواهر آماده خدمت‌رسانی به خواهران زائر هستند.

وی تاکید کرد: پیش از آغاز طرح نوروزی ۹۸ اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی کلیه بقاع متبرکه و مزارهای شهدای مدفون در این اماکن مذهبی غباررویی و عطر افشانی شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه در سخنرانی‌های طرح نوروزی این مجموعه در بقاع متبرکه به موضوعاتی همچون گام دوم انقلاب پرداخته خواهد شد، گفت: از آنجایی که مقام معظم رهبری راهکارهای لازم را در آغاز دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی بیان فرمودند، موضوعات مد نظر ایشان توسط سخنرانان برجسته کشوری بیان خواهد شد تا هرکس به سهم خود با وظیفه‌ای که در جهت تحقق فرامین معظم‌له دارد آشنا شده و به آن عمل کند.

احمدزاده گفت: خراسان رضوی استان ممتاز کشور در ثبت وقف‌های جدید بوده و به برکت راه‌اندازی مراکز مشاوره در استان آمار بیش از ۴ هزار وقف در طول انقلاب اسلامی داشتیم که ۲۲۰۰ مورد آن در ۳ سال اخیر و ۳۰۰ مورد هم در سال ۹۷ به ثبت رسیده است که از این میزان ۱۵ وقف جدید در ایام نوروز ۹۷ به ثبت رسید و برای ایام نوروز رشد این میزان را هم پیش‌بینی کرده‌ایم و در ایام نوروز ۲ میلیون ۳۲۱ هزار و ۳۱۸ نفر در بقاع متبرکه استان حضور یافتند و از این میزان ۴۲۸ هزار نفر مخاطب خیمه‌های معرفت بودند که این بخش بالاترین آمار مراجعه‌کنندگان در غرفه‌ها را داشت.

وی افزود: آمار ثبتی موقوفات نسبت به سایر استان‌ها تفاوتی چشمگیر داشته است و بالاترین آمارها در استان‌های دیگر ۱۰۰ وقف جدید بوده که این آمار در استان امام رضا(ع) ۳ برابر این میزان بوده است.

print
Print Friendly, PDF & Email

ارسال نظر

یک × 3 =