: کدخبر
19501
: تاریخ
۱۳۹۷/۱۱/۱۵

در نشست خبری مشترک مدیران اداره ورزش و جوانان سبزوار و تربت حیدریه مطرح شد؛ اولویت فراهم کردن امکانات ورزشی در روستاها است/ هندبال سبزوار دوباره جان می‌گیرد

0

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه گفت: با توجه به کاهش جمعیت روستاها ساخت سالن‌های مجهز در این محل‌ها کاربرد زیادی ندارد اما ما با ساخت خانه‌های ورزش روستایی تلاش داریم حداقل شرایط ورزش را در روستاها فراهم کنیم.

به گزارش صبح مشهد، سید حمید رضا امینی با بیان اینکه شهرستان دارای ۳۷ هیئت فعال ورزشی می‌باشد، اظهار کرد: ۷هزار ورزشکار سازمان یافته در شهرستان حضور دارند که حدود ۴۰۰۰ نفر آقا و حدود ۳۰۰۰ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.، سید حمید رضا امینی

وی در خصوص دستاورد های حوزه قهرمانی نیز عنوان کرد: ۵۱۳ عنوان قهرمانی از آن شهرستان شده است که ۲۱۲ عنوان را بانوان بدست آوردند، همچنین ۱۵۳ مدال در حوزه مسابقات استانی، ۸۱ مدال کشوری و ۲۰۰ مقام بین المللی از ابتدای سال جاری توسط ورزشکاران شهرستان کسب شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه در حوزه عمرانی نیز اضافه کرد: ورزشگاه ۵ هزار نفری که یکی از ورزشگاه های مجهز حال حاضر استان است، چند هفته پیش با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد افتتاح شد، همچنین باشگاه تیراندازی، ۴ خانه روستایی و مجموعه فرهنگی و ورزشی در منطقه کمتر توسعه یافته با مساحت حدود ۵۰۰۰ هزار متر در دست احداث است.

امینی افزود: مجموعه تختی با اعتبار ۱۰۰ میلیون در حال بهسازی و نوسازی می‌باشد و زمین تنیس خاکی با اعتبار ۱۰۰ میلیون برای اولین بار در حال احداث است، همچنین زمین فوتبال و والیبال ساحلی تا ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی در خصوص حوزه همگانی نیز تصریح کرد: تاکنون ۳۲۰ مورد برنامه اجرا شده که شامل ۴۵ برنامه روستایی بوده است، همچنین ۱۲ مورد کارگاه و دوره آموزشی برگزار شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه خاطر نشان کرد: در حوزه فرهنگی نیز ۶۰ برنامه از ابتدای سال برگزار شده، همچنین ۹ جلسه ساماندهی جوانان در خصوص جمعیت ۵۴ هزار نفری جوان شهرستان صورت گرفته است.

امینی در خصوص برنامه های حوزه جوانان نیز بیان کرد: ۲۲۰ مورد از طرح کارورزی در رابطه با جوانان اجرا شد و ۳۱ نفر تاکنون از مزایا طرح خود اشتغالی در شهرستان استفاده کرده اند، همچنین ۶۰ باشگاه ورزشی نیز در سال جاری به ثبت رسیده که ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه ورزش حرفه ای در کشور دچار مشکل است، گفت: متاسفانه مشکل ریشه ای در ورزش حرفه ای کشور وجود دارد و به تبع آن شهرستان ها نیز دچار مشکل هستند و در حال حاضر نیز باتوجه به وضعیت نامناسب اقتصادی شرایط بسیار سخت تر شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه بیان کرد: هرچه جامعه ورزشی کشور سازمان یافته تر گسترش پیدا کند، قطعا شاهد رشد ورزش خواهیم بود همچنین توجه به ورزش بانوان بسیار پر اهمیت می‌باشد و تربت حیدریه در این‌راستا، بالغ بر ۳۰ درصد اعتبارات خود را به این حوزه اختصاص داده است.

هندبال سبزوار دوباره جان می‌گیرد

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار هم گفت: هدف حضور تیم سربداران در این فصل تنها حفظ سهمیه استان بود، در فصل‌های آینده با فراهم آوردن شرایط وزیرساخت‌ها این ورزش را دوباره احیا می‎‌کنیم.

مجید نصراله زاده اظهار کرد: ۵۲۰ برنامه ورزشی و ۱۴۸ برنامه فرهنگی از ابتدای سال اجرا شده است همچنین سبزوار در دهه مبارک فجر میزبان مسابقات کبدی در دو بخش بانوان و آقایان خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه رایزنی‌ها برای میزبانی مسابقات قهرمانی کشور در رشته تیراندازی با کمان سنتی در این شهرستان انجام شده، افزود: ۴۳ هیئت فعال، ۷هزارو ۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته در سبزوار حضور دارند که ۵۳۸۰ نفر آقا و ۲۱۷۰ نفر‌ را بانوان تشکیل می‌دهند.

نصراله‌زاده ادامه داد: در بخش مدال‌های انفرادی در قسمت آقایان ۲۵ طلا، ۱۷ طلا و ۲۱ برنز و در قسمت بانوان ۱۵ طلا، ۱۵ نقره و ۱۷ برنز، همچنین در بخش تیمی در استان ۱ طلا، ۲ نقره و ۵ برنز برای شهرستان کسب شده است.

وی اضافه کرد: در بخش مدال‌های کشوری نیز در بخش آقایان ۵۷ طلا، ۵۰ نقره و ۸۴ برنز و در بخش بانوان ۱۳ طلا٬ ۱۴ نقره و ۲۰ برنز، همچنین در قسمت تیمی در کشور، ۲ طلا و ۲نقره برای شهرستان به ارمغان آورده شده و در بخش مدال های بین المللی نیز، ۱ طلا، ۲ نقره و ۶ برنز از آن ورزشکاران شهرستان شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار با اشاره به اینکه مسئولیت، هیئت های شهرستان یک وظیفه حقیقی است تا حقوقی، تصریح کرد: تمام مسئولیت‌ها در هیئت‌های ورزشی به عهده خود هیئت‌ها می‌باشد و اداره ورزش شهرستان به عنوان متولی امور ورزشی فقط وظیفه نظارت بر عملکرد آنها را دارد، البته ناگفته نماند که در صورت تخلف هیئت‌ها، اداره ورزش نیز باید پاسخگو باشد.

نصراله‌زاده در خصوص ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار خاطرنشان کرد: احداث این ورزشگاه از سال ۸۴ شروع شده ولی به دلایلی ساخت آن به تعویق افتاده است.

وی ادامه داد: با پیگیری های مدیریت شهرستان سعی بر این شده که فاز اول این استادیوم شامل زمین چمن و پیست دو و میدانی بزودی به بهره برداری برسد.

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار در خصوص بحث اسپانسرینگ نیز خاطر نشان کرد: متاسفانه به دلایل شرایط نامناسب اقتصادی علاوه بر بحث اسپانسر، نیازمند ورود خیرین به حوزه ورزش مانند سایر حوزه ها می‌باشیم.

نصراله زاده در خصوص سرانه ورزشی شهرستان گفت: در حال حاضر سرانه ورزشی در سطح شهرستان، ۰.۶۲ متر است که بسیار نامناسب می‌باشد، در این راستا با کمک خیرین اقدام به احداث، بازسازی و نوسازی مکان های ورزشی در تربت حیدریه کرده ایم.

وی بیان کرد: در سال ۹۶ حدود ۲۶۰ میلیون تومان از اعتبارات تخصیص داده شده به شهرستان را جذب کردیم که در یک مورد از محل آن توانستیم، وضعیت سالن ۳ هزاری نفری هندبال را بهبود دهی

print
Print Friendly, PDF & Email

ارسال نظر

یازده + سه =