: کدخبر
19057
: تاریخ
۱۳۹۷/۱۰/۱۵

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد: نگاه صرف درآمدی باعث آسیب رساندن به شهر می‌شود/ افزایش اختیارات و وظایف شوراهای اجتماعی محلات با اجرای اساسنامه جدید

0

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با اجرای اساسنامه جدید اختیارات و وظایف شوراهای اجتماعی محلات افزایش می‌یابد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، محمدهادی مهدی‌نیا در نشست فصلی شوراهای اجتماعی محلات منطقه یک با تاکید بر اهمیت اقتصادی منطقه یک افزود: این منطقه جزء یکی از مناطق مرکزی و مهم مشهد است که به لحاظ درآمدی نیز قلب تپنده اقتصادی است که این نکته می‌تواند تاثیرات مثبت و منفی در پی داشته باشد.

مهدی‌نیا ادامه داد: متاسفانه نگاه صرف درآمدی به یک منطقه موجب می‌گردد، مراکز شهر دچار زوال گردیده که این موضوع به مرور زمان آسیب‌های جدی را به شهر و منطقه وارد می‌کند.
تصویب بیش از ۴۳ مصوبه در شوراهای اجتماعی محلات منطقه یک

جواد اصغری شهردار منطقه یک مشهد مقدس نیز در این نشست با بیان اینکه در ۱۱ محله این منطقه ۱۳۰ نفر عضو شوراهای اجتماعی محلات فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: با برگزاری ۷۸ جلسه از ابتدای سال، ۴۳ مصوبه در شوراهای محلات منطقه یک به تصویب رسیده که با پیگیری اعضا و مشارکت‌های مردمی تعداد زیادی از این مصوبات اجرایی شده است.

وی برگزاری نشست بانوان فعال محلات با مشاور امور بانوان شهردار مشهد، فضاسازی محیطی در مناسبت‌های ملی و مذهبی و طراحی و ساخت المان‌های ورودی محلات را از جمله مصوباتی دانست که از ابتدای سال جاری اجرایی شده‌اند.

اصغری به دو مصوبه مهمی که با تلاش اعضای شورا اجتماعی محلات به مرحله اجرا رسیده اشاره و اظهار کرد: نصب پلاک افتخار بر سردرب منازل شهدا و کاشت رایگان نهال برای شهروندان پس از ثبت درخواست در ادارات فضای سبز و فرهنگی منطقه، دو مصوبه مهمی بوده که بلافاصله پس از تصویب اجرایی گردیده است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت مردمی شوراهای اجتماعی محلات، بیان کرد: فرهیختگان، نخبگان و گروه‌های موثر هر محله می‌توانند پیشنهادات و دغدغه های مورد نظر خود را در جلسات مطرح کنند تا با استفاده از ظرفیت علمی و اجتماعی آنان شاهد رقم خوردن اتفاقات مثبتی برای شهروندان باشیم.

شهردار منطقه یک مشهد مقدس به نقش نظارتی شوراهای اجتماعی محلات نیز اشاره و تصریح کرد: اعضای شورای اجتماعی محلات که بدون هیچ چشم داشتی به منظور افزایش رضایتمندی شهروندان و حل مشکلات آنان فعالیت می‌کنند، می‌توانند ناظران بسیار خوبی بر عملکرد ما باشند و دغدغه‌های خود را درخصوص موضوعات مدنظر با همکاران ما در شهرداری منطقه یک در میان بگذارند.

اصغری ضمن تاکید بر نقش شوراهای اجتماعمی محلات در آگاهی دادن به شهروندان، یادآور شد: امیدواریم با مشارکت و تعامل شما با مجموعه مدیریت شهری بتوانیم خدمتگذار خوبی برای مجاورین و زائرین امام رضا(ع) باشیم.

print
Print Friendly, PDF & Email

ارسال نظر

شش − 5 =