: کدخبر
18900
: تاریخ
۱۳۹۷/۰۹/۲۷

پیگیری معضل ٢٠ ساله در دیدار مسوولان استان با وزیر؛ دستور وزیر راه و شهرسازی : راه اهن ظرف ۲ هفته مشکل تامین واگن صادرکنندگان را رفع کند

0

به منظور پیگیری معضل ۲۰ ساله کمبود واگن برای صادرات ،دبیر کل خانه صنعت،معدن و تجارت خراسان ، نماینده مردم مشهد و جمعی از صادر کنندگان با وزیر راه و شهرسازی دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی خانه صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی ؛ در این جلسه ابتدا حجه السلام پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و دکتر فیروز ابراهیمی دبیر کل خانه صنعت ، معدن  تجارت استان گزارش مبسوطی از معضل دیرینه صادرکنندگان و واحدهای تولیدی صادرات محور برای تامین واگن ارایه و خواستار رفع ریشه ای این مشکل شدند .
سپس مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهر سازی ضمن قول مساعد برای رفع مشکل صادر کنندگان تصریح کرد  :تمام ظرفیت راه اهن باید برای رفع مشکل واگن مسقف برای صادرات خراسان رضوی بکارگرفته شود.
وی افزود : این مشکل با تدبیر مسوولان راه اهن بایستی ظرف دوهفته اینده حل شود.
وی با استقبال از مشارکت بخش خصوصی برای تامین واگن ادامه داد : درکنار راه اهن بخش خصوصی نیز می تواند درتامین واگن به راه اهن کمک کند  .
وزیر راه و شهر سازی  همچنین تصریح کرد : خانه صنعت ،معدن و تجارت استان نیز می تواند  با استفاده از آیین نامه اجرایی تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشورمشکل واگن رادر دراز مدت حل کند.
مهندس محمد اسلامی  ادامه داد : برای رفع مشکل، وزارت راه و شهرسازی تمام امکانات لازم را دراختیار استان و خانه صنعت ،معدن و تجارت می گذارد.
گفتنی است در دو هفته گذشته خانه صنعت ،معدن و تجارت پیرو در خواست واحدهای تولیدی صادرات محور تلاش هم جانبه ای را برای ریشه ای  این معضل قدیمی آغاز کرده است.

print
Print Friendly, PDF & Email

ارسال نظر

3 + 9 =