: کدخبر
18866
: تاریخ
۱۳۹۷/۰۹/۲۴

از سوی شورای عالی حوزه علمیه خراسان؛ هفت رشته مقطع تخصصی حوزه علمیه خراسان تصویب و ابلاغ شد

0

حجت الاسلام دکتر بوژمهرانی از تصویب هفت رشته تخصصی برای سطح دو و سه حوزه علمیه خراسان در مقطع تخصصی از سوی کمیسیون تخصصی آموزش شورای عالی حوزه علمیه خراسان خبر داد و از آمادگی، برای اجرای یک دور چهارساله از ابتدای سال تحصیلی جدید گفت.
حجت الاسلام دکترحسن بوژمهرانی، مسول گروه برنامه ریزی های کلان دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه خراسان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری صبح مشهد پیرامون تصویب هفت رشته مقطع تخصصی سطح دو و سه حوزه گفت: در جلسه ۸۵ کمیسیون تخصصی آموزش شورای عالی در بیست و دوم شهریور ۹۷ مقرر شد رشته های تخصصی تصویب شده در شورای برنامه ریزی سابق با تطبیق بر مصوبه شماره یک در شصت و هشتمین جلسه شورای عالی حوزه علمیه خراسان، برای یک دوره از آغاز سال تحصیلی جدید اجرا شود.
کارشناس برنامه ریزی کمیسیون تخصصی آموزش گفت: دروس عمومی مقطع تخصصی در قالب دوره های چهار ساله، آماده شده است و اکنون هفت رشته مقطع تخصصی سطح دو و سه پیوست شورای برنامه ریزی سابق با عناوین: فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآنی، علوم و معارف حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، تبلیغ، کلام اسلامی و ادبیات عرب، تطبیق داده شده و برای یک دوره از آغاز سال تحصیلی جدید آماده اجراست.
حجت الاسلام دکتربوژمهرانی بیان داشت: این مصوبه کمیسیون تخصصی آموزش در جلسه هشتادم شورای عالی مورخ هجده مهر ۹۷ بررسی شد و مورد تایید قرار گرفت. بنابراین برای یک دوره چهار ساله اجرا می شود و پس از بررسی محتوای این رشته ها در کمیسیون تخصصی آموزش، ادامه برگزاری دوره های بعدی آن بلامانع است.

print
Print Friendly, PDF & Email

ارسال نظر

یک × دو =