دانش و فناوریپیشنهاد سردبیر

رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی خبر داد؛ حضور ۵۰۰ متخصص و جراح قلب در کنگره علمی پزشکان ایران و اروپا

رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی گفت: ۵۰۰ متخصص و جراح قلب در کنگره علمی پزشکان ایران و اروپا در بیمارستان رضوی حضور خواهند یافت.

به گزارش صبح مشهد، دکتر محمود شبستری در نشست خبری «دومین کنگره بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا» در مشهد اظهار کرد: این کنگره با هدف ارائه آخرین تکنولوژی‌ها و روش‌های درمانی موجود در سطح دنیا، تبادلات علمی و معرفی توانمندی‌های کشور برگزار می‌شود و مشهد محل انتشار این دستآوردهای علمی خواهد بود.

وی افزود: برگزاری این کنگره علمی خارج از فضای سیاسی می‌تواند زمینه‌ساز برقراری ارتباط خوبی با دانشمندان بزرگ جهان و تبادل دانش و علم با آنان شود، چنانکه بسیاری از متخصصان کشورهای منطقه مانند عراق، سوریه، افغانستان و کشورهای حوزه خلیج فارس نیز برای بهره‌مندی از مباحث آموزشی در این کنگره حضور دارند.

رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی  تصریح کرد: امسال این کنگره با حضور حدود ۷۰۰ شرکت‌کننده شامل ۵۰۰ فوق تخصص، متخصص و جراح قلب و همچنین ۲۰۰ پرستار مرتبط با بیماری‌های قلبی برگزار می‌شود.

شبستری بیان کرد: ۳۵ میهمان برجسته خارجی در دومین کنگره قلب ایران و اروپا حضور  خواهند داشت که این چهره‌های برجسته علمی در این کنگره موجب اعتلای علمی منطقه و کشور می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز می‌توان دریچه‌های قلب را بدون عمل جراحی قلب باز تعویض کرد، افزود: بیماری‌های مادرزادی و پیچیده قلبی نیز در گذشته نیاز به عمل‌های طولانی و چند ساعته داشت، اما امروز به راحتی انجام می‌شود

رضا سعیدی دبیر اجرایی کنگره بین المللی قلب ایران و اروپا هم گفت: آخرین تکنیک ها و تکنولوژی درمان بیماری قلب ، تکنیک های جدید عمل های قلب بسته ، بررسی و درمان بیماری های رگ گرفتگی مزمن، بیماری های مادرزادی قلب و بیماری های دریچه ای توسط متخصصان ارائه خواهد شد .
دبیر اجرایی کنگره بین المللی قلب ایران و اروپا با بیان اینکه ۴ انجمن جهانی قلب اروپا و ۲۰ انجمن قلب داخلی آخرین یافته های علمی خود را در این کنگره ارائه می دهند، افزود:۳۰ عمل جراحی بصورت زنده از اتاق عمل در ۴ روز برگزاری این کنگره انجام و در محل برگزاری این کنگره پخش خواهد شد؛ همچنین به سوالات علمی پاسخ داده می شود.

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن