: کدخبر
18510
: تاریخ
۱۳۹۷/۰۸/۲۷

رئیس هیات تیراندازی با کمان خراسان رضوی خبر داد: رشته تیراندازی با کمان استان ۱۲ پله صعود کرد

0

رئیس هیات تیراندازی با کمان خراسان رضوی گفت:بر اساس امتیازهای کسب، رتبه رشته ورزشی تیراندازی با کمان این استان که پیش از این در کشور ۲۲ بود به جایگاه دهم صعود کرده است.

به گزارش صبح مشهد، محمود کریم زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: یکی از شاخصهای امتیازدهی به رشته تیراندازی با کمان حضور ورزشکار در تیم ملی است. خراسان رضوی پارسال یک ورزشکار و امسال سه تیرانداز در تیم ملی دارد.
وی ادامه داد: هم اینک ‘ویدا حلیمیان، پوریا حاجی بیگلو و حسام گرمه ای’ ملی پوشان خراسانی تیم ملی تیراندازی با کمان هستند. ۲۱۰نفر در این رشته ورزشی در خراسان رضوی فعالند که نیمی از آنها حرفه ای و مستمر این رشته را دنبال می کنند.
رئیس هیات تیراندازی با کمان خراسان رضوی گفت: اگر فردی خواهان فعالیت در این رشته باشد، کمان و تجهیزات لازم در اختیارش قرار می گیرد. همچنین برای توسعه ورزش تیراندازی با کمان با شهرداری مشهد گفت و گو شده تا در ۱۰ نقطه پارک ملت این شهر فضا برای استقرار تجهیزات ورزشی مهیا شود.
وی قوچان، نیشابور، سبزوار، سرخس، بجستان، درگز، قوچان و طرقبه شاندیز را از شهرهای فعال خراسان رضوی در رشته تیر و کمان اعلام و بیان کرد: برای همگانی کردن این رشته ورزشی در سطح ادارات پرجمعیت و در میان خانواده ها نیز مسابقات مختلف برگزار می شود.
کریم زاده به میزبانی مسابقات کشوری تیراندازی با کمان نیز اشاره و بیان کرد: مشهد میزبانی مسابقات کشوری تیر و کمان را در بهمن ماه آتی بر عهده گرفته است. میزبانی این مسابقات علاوه بر تخصیص اعتباراتی برای خراسان رضوی، باعث می شود کمانداران این استان بتوانند با ورزشکاران کشوری در سطوح مختلف رقابت کنند.
وی افزود: همچنین مسابقات جایزه بزرگ تیراندازی با کمان که مدت زیادی است در کشور برگزار نشده اواخر امسال یا اوایل سال آینده در مشهد برگزار می شود.
رئیس هیات تیراندازی با کمان خراسان رضوی این ورزش را جزو رشته های پرهزینه توصیف و بیان کرد: با حامیان مختلف مالی برای حمایت تیراندازی با کمان صحبت شده است. یکی از شروط حامیان مالی، پخش تلویزیونی مسابقات تیراندازی با کمان می باشد لذا در این خصوص تعاملاتی با صدا و سیما صورت گرفته است.
وی در خصوص حمایت از ملی پوشان خراسانی تیراندازی با کمان هم گفت: ورزشکاران ملی پوش، مربی اختصاصی دارند و فدراسیون از آنها حمایت می کند. در مشهد نیز پایه، امکانات و تجهیزات اولیه تیراندازی با کمان در اختیار ورزشکاران قرار می گیرد.
کریم زاده افزود: با توجه به توافق با یکی از ادارات دولتی، سال آینده خراسان رضوی با یک تیم در لیگ برتر تیر و کمان شرکت خواهد کرد. انتظارات از آستان قدس رضوی نیز برای حمایت از رشته های مختلف ورزشی وجود دارد اما ورود آنها در حد آموزش رشته تیراندازی با کمان است.

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط1

ارسال نظر

چهار × 5 =