: کدخبر
17932
: تاریخ
۱۳۹۷/۰۷/۱۲

رزمایش بزرگ بسیجیان خراسان رضوی برگزار شد

0

 رزمایش ۳۶ هزار نفری بسیجیان خراسان رضوی روز پنجشنبه با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد، فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی و تولیت آستان قدس رضوی در صحن جامع رضوی حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد برگزار شد.

به گزارش صبح مشهد، فرمانده سپاه امام رضا(ع) در این مراسم گفت: در این رزمایش باشکوه بسیجیان خواهر و برادر از ۱۳۰ گردان بیت المقدس و کوثر استان خراسان رضوی شرکت کردند.
سردار پاسدار یعقوبعلی نظری افزود: بسیجیان شرکت کننده در این رزمایش ضمن تجدید پیمان با آرمانهای شهیدان والامقام و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی آمادگی خود در عرصه های مختلف به نمایش گذاشته اند.
تولیت آستان قدس رضوی نیز در این رزمایش گفت: روحیه بسیجی و انقلابی در بیان، میدان عمل و تصمیم ‌گیری، رمز اقتدار نظام جمهوری اسلامی است و هر جا که موفق بوده‌ایم مرهون همین روحیه انقلابی و تصمیم گیریهای انقلابی است.
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی افزود: سپاه و بسیج از مولفه‌ های قدرت و نظام هستند و دلیل حمله دشمن به این نهادها نیز همین نقطه اقتدار است لذا مسئولان بدانند راه حل رفع مشکلات کشور در دست توانای بسیجیان است. نیروی بسیجی، جناحی و حزبی نیست و متعلق به همه نظام است لذا میدان دادن به بسیجیان گرهگشا می باشد.
وی ادامه داد: جریان بسیج و اقدامات سپاه امروز الگویی برای دیگر کشورها شده بطوری که سازماندهی بسیجی را در نقاط مختلف کشورهای منطقه مشاهده می کنیم. امروز بانک عدالت و مقاومت هم به رساترین فریاد در منطقه تبدیل شده است.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: اجتماع بسیجیان در حرم مطهر امام رضا(ع) نشان می‌ دهد همه دلاوران و مجاهدان تا پای جان از مقابله با دشمن از پا نمی ایستند. این اجتماع پیام امید برای دلدادگان انقلاب اسلامی و یأس و ناامیدی برای دشمنان است.
وی افزود: دشمنان در جنگ سخت و هشت سال دفاع مقدی کاری از پیش نبردند و در جنگ نرم هم سعی کردند ارزشهای امتحان پس داده پوشالی خود را با رسانه ها و جنگ رسانه در جامعه توسعه دهند اما جوانان برومند ما با اندیشه انقلابی، تجربه و بصیرت آنها را در جنگ نرم نیز ناامید کرده اند.
حجت الاسلام رئیسی ایمان به خدا، انگیزه دینی، حضور دین در همه لایه‌ های جامعه، دشمن ‌شناسی و استکبارستیزی مردم در کنار رهبری و نقش آفرینی رهبر معظم انقلاب اسلامی را مولفه ‌های قدرت و اقتدار نظام ذکر و بیان کرد: عزت و اقتدار کنونی مرهون زعامت و رهبری مقام عظمای ولایت است.
یک میلیون و ۷۰۰ هزار بسیجی در قالب ۳۸ ناحیه مقاومت و بالغ بر پنج هزار پایگاه مقاومت بسیج در سطح خراسان رضوی سازماندهی شده و فعالند. از این تعداد یک میلیون و ۱۸۱ هزار نفر بسیجی عادی، ۴۹۹ هزار بسیجی فعال و بقیه بسیجی کادر محسوب می شوند. همچنین ۲۳ هزار حلقه صالحین بسیج محلات و دانش آموزی خواهر و برادر در سطح نواحی و پایگاههای مقاومت بسیج استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی فعالیت دارند.

print
Print Friendly, PDF & Email

ارسال نظر

17 − شانزده =