: کدخبر
15772
: تاریخ
۱۳۹۷/۰۱/۲۳

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خبر داد: رتبه اول استان در سرمایه گذاری صنعتی کشور طی سال ۹۶

0

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی سال ۹۶، استان خراسان رضوی رتبه اول سرمایه گذاری صنعتی در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.
به گزارش صبح مشهد، راضیه علیرضایی اظهارداشت: در سال گذشته، تعداد ۳۴۴ فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری ۳۷۸۴۸ میلیارد ریال و اشتغال ۸۶۵۷ نفر در استان صادر گردیده است.
وی افزود: پروانه های بهره برداری صنعتی صادره استان در  سال ۹۶  در مقایسه با سال ۹۵ از نظر   سرمایه گذاری  و اشتغال به ترتیب  ۱۹۰ درصد  و  ۷۰ درصد رشد داشته است.
علیرضایی تصریح کرد: در بین پروانه های صادره در  این مدت در استان، بخش استخراج کانه های فلزی  با اختصاص  ۲۵۰۱۷ میلیارد ریال (۶۶ درصد از کل سرمایه گذاری)، بیشترین سهم را در بین صنایع داشته است.
وی با بیان اینکه پروانه بهره برداری صنعتی، زمانی صادر می شود که یک پروژه صنعتی، فعالیت تولیدی خود را آغاز می نماید گفت: این حجم از سرمایه گذاری در استان بی سابقه بوده است و از سال ۹۲ تا کنون جمعا ۱۷۷۱ پروانه بهره برداری با سرمایه ۷۱۳۶۲ میلیارد ریال در استان صادر شده است و از آن سال تا کنون میزان سرمایه گذاری صنعتی در استان تقریبا ۱۳ برابر شده است.

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط1

ارسال نظر

هجده + پانزده =