اخبار مهممشهد 2017هویت مشهدپایتخت فرهنگ اسلامیپایتخت معنوی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خبر داد: تشرف بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار زائر به بقاع متبرکه خراسان رضوی در نوروز ۹۷

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: از ابتدای اجرای طرح آرامش بهاری تا پایان روز ۱۳ فروردین بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار زائر به بقاع متبرکه استان مشرف شدند که ۴ درصد از این زائران، زائر خارجی بودند.

به گزارش صبح مشهد، حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، بیان کرد: طرح آرامش بهاری در ۱۲۹ بقعه متبرکه خراسان رضوی تا ۱۵ فروردین در حال برگزاری است.

وی افزود: از ۲۵ اسفند ماه ۹۶ تا پایان روز ۱۳ فروردین ۹۷ بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار زائر به بقاع متبرکه استان مشرف شدند که ۴ درصد این زائران، خارجی بودند.

وی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری تا ۱۵ فروردین اجرا می شود، گفت: خوشبختانه در این طرح زائران استقبال بسیار خوبی از برنامه های فرهنگی، خدمات رفاهی و پذیرایی داشته اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار کرد: از ۲۵ اسفند تا ۱۳ فروردین ۲۶۳ هزار و ۳۵ زائر در واحدهای اقامتی برخی بقاع متبرکه و حسینیه های استان اسکان یافتند.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه خراسان رضوی گفت: اقامه نماز جماعت، سخنرانی، مراسم تحویل سال، خیمه های معرفت، مشاوره وقف، غرفه کودک، مشاوره اعتقادی و خانوادگی، نمایشگاه های فرهنگی، برگزاری مسابقه عکس و فیلم یک دقیقه ای، برگزاری برنامه های مناسبتی، از جمله برنامه هایی است که در قالب طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه اجرا شد.

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده تعداد بازدیدکنندگان از خیمه معرفت را بیش از ۴۳۸ هزار نفر عنوان کرد و گفت: در خیمه معرفت خدماتی چون مشاوره وقف، غرفه کودک، سخنرانی، مشاوره خانوادگی و اعتقادی به زائران بقاع متبرکه ارائه می شود.

وی افزود: ۴۹ هزار و ۵۸۱ مشاوره خانواده، اعتقادی و … ، ۲۴۸۲ نوبت اقامه نماز جماعت و ۳هزار و ۲۰۰ مسابقه فرهنگی در بقاع متبرکه و امامزادگان اجرا شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه ۲۰هزار و ۶۹ زائر از خدمات ایستگاه سلامت بهره مند شدند، گفت: ۳۱۶ هزار و ۵۸۴ کودک نیز از برنامه طرح آرامش بهاری اوقاف که در قالب خیمه معرفت برنامه ریزی شده استفاده کردند.

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هجده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن