: کدخبر
15532
: تاریخ
۱۳۹۷/۰۱/۰۳

شهردار مشهدمقدس؛ وضعیت توس در شان فردوسی نیست!

0

برای بازپیرایی پیش‌خوان آرامگاه فردوسی هرچقدر اعتبار نیاز باشد آن را تامین خواهیم کرد تا فضایی مطلوبی را برای بازدید کنندگان ایجاد کنیم.

شهردار مشهدمقدس گفت: وضعیت کنونی توس در شان فردوسی نیست. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، تقی‌زاده خامسی ظهر امروز در حاشیه بازدید از آرامگاه فردوسی و در راستای تفاهم با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درخصوص بازپیرایی پیش‌خوان آرامگاه فردوسی افزود: طی این تفاهم‌نامه قراراست شهرداری مشهد، ۶ هکتار از پیش‌خوان آرامگاه فردوسی بازپیرایی و بازسازی شود.
وی با بیان اینکه در بازدیدی که با حضورمعاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، دکترعراقچی معاون وزیر امور خارجه، استاندار و رییس شورای شهر از آرامگاه فردوسی داشتیم درخصوص این تفاهم‌نامه مذاکرات نهایی انجام شد، اضافه کرد: وضعیت موجود در شان فردوسی که زبان فارسی را زنده کرد و تاکید مقام معظم رهبری که سال‌ها قبل بر بازسازی آرامگاه فردوسی و منطقه توس تاکید کرده‌اند، نیست لذا وظیفه خود می‌دانیم به عنوان شهردار و شهرداری به این منطقه رسیدگی کنیم.
تقی‌زاده خامسی تصریح کرد: لذا قبول کرده‌ایم ۶ هکتار از پیش‌خوان آرامگاه فردوسی را طبق نقشه‌ای که میراث فرهنگی ارائه می‌دهد، بازپیرایی کنیم.
شهردار مشهدمقدس با اشاره به اینکه میراث فرهنگی محافظه‌کاراست و با محافظه‌کاری نمی‌شود کارخوبی انجام داد، گفت: دراین راستا تفاهم‌نامه‌ای میان شهرداری، میراث فرهنگی، استانداری و شورای شهرمشهد منعقدخواهدشد که پیش‌خوان آرامگاه فردوسی بازپیرایی شود.
وی افزود: درصورت همکاری میراث فرهنگی ۶ هکتاراز پیش‌خوان آرامگاه فردوسی به سرعت بازپیرایی خواهد شد.
تقی زاده خامسی اضافه کرد: برای بازپیرایی پیش‌خوان آرامگاه فردوسی هرچقدر اعتبار نیاز باشد آن را تامین خواهیم کرد تا فضایی مطلوبی را برای بازدید کنندگان ایجاد کنیم.

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط1

ارسال نظر

دو + 20 =