: کدخبر
15483
: تاریخ
۱۳۹۶/۱۲/۲۷

مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد خبر داد: برگزاری اولین نمایشگاه نوروزگاه ایران در مشهد

0

مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد گفت:برای اولین بار در کشور نمایشگاه صنایع دستی،سوغات و گردشگری با حضور غرفه داران از از سراسر کشور با عنوان نوروزگاه ایران در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار میگردد.

به گزارش صبح مشهد،علیرضا هوشنگ نژاد در نشست خبری ارایه برنامه های نمایشگاه بین المللی گفت: نمایشگاه بین المللی مشهد که به تازگی جشن ۲۵ سالگی خود را پشت سر گذاشته،خود را برای برگزاری جشنواره ای بزرگ و کشوری تحت عنوان نوروزگاه ایران در نوروز سال پیش رو آماده میکند.

وی ادامه داد: در بازه ۱۵ روزه نوروز، مشهد حدود ۱۰ میلیون نفر را در خود جای میدهد که با برگزاری نمایشگاهی بزرگ ،فرصتی برای ارایه صنایع دستی ،سوغات و ترویج فرهنگ و سنت ایرانی خواهد بود .

رییس هییت مدیره نمایشگاه بین المللی مشهد در خصوص استان های شرکت کننده افزود:استان های خراسان رضوی،خراسان جنوبی،گیلان،مازندارن تعداد غرفه های بیشتری را دارند و غرفه دارانی از سایر استان ها به صورت پراکنده در این نمایشگاه شرکت کرده اند،همچنین غرفه داران استان خراسان جنوبی با حضوری فعال سالن عطار را در اختیار دارند.

هوشنگ نژاد با اشاره به برنامه های شاد و مفرح همزمان با نمایشگاه افزود: در ایام برگزاری این جشنواره،نمایشگاه شب های فرهنگی را برگزار میکند و در روز آخر که مصادف با ولادت حضرت علی(ع) نیز هست تمهیداتی برای برنامه ها و جشن های شاد شده است،همچنین سیرک بین الملل در محل نمایشگاه دایر خواهد شد.

وی در خصوص محور های جشنواره ادامه داد:در حوزه صنایع دستی ،سوغات و گردشگری میتوان به سفال گری،نمد بافی،معرق کاری،زیور آلات،جواهر سازی،فیروزه ، زعفران،عرقیات،محصولات پارک علم و فناوری،عشایر و سیاه چادرها اشاره کرد.

مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد تصریح کرد:با همکاری استانداری ،میراث فرهنگی و معاونت های استانداری این برنامه مفصل در بازه سه ماهه برنامه ریزی شد تا شروعی برای مراسم ها و جشنواره های بهتر در سال های اینده و در خور نمایشگاه بین المللی مشهد باشد.

وی در خصوص تغییرات نمایشگاه در این مدت گفت:در کنار زیبا سازی محیط ،پارکینگ نمایشگاه به سه برابر افزایش پیدا کرده و با ۸ هکتار فضا و با مکانیزه شدن ورود خودرو ها کار را برای بازدید کنندگان آسان کرده است ،همچنین نمازخانه نیسز افزایش سه برابری مکان برای نماز گزاران را داشته است.

دکتر هوشنگ نژاد با اشاره به شعار مشهد شهر هوشمند افزود:با رویکرد شورای شهر و شهردار در خصوص هوشمند سازی شهر، شاهد برگزاری نمایشگاه استارت آپ ها در وسعت بزرگ و نمایشگاه های کاملا تخصصی  خواهیم بود،همچنین به کلیه مجریان اعلام شده در هر نمایشگاه باید حداقل ۱۰ استارت آپ حضور داشته باشد.

لازم به ذکر است این جشنواره با ۳۵۰ غرفه و حضور ۱۵۰ شرکت ، از ۴ الی ۱۱ فروردین برگزار خواهد شد.

print
Print Friendly, PDF & Email

ارسال نظر

پانزده + سیزده =