: کدخبر
14704
: تاریخ
۱۳۹۶/۱۱/۱۸

رئیس بسیج هنرمندان خراسان رضوی: جشنواره اختران در مسیر ترویج فرهنگ مهربانی

0

هنرمندان و فیلمسازان در بسیج با کمترین اعتبارات و تجهیزات آثار خوبی را تولید کردند.

رئیس بسیج هنرمندان خراسان رضوی در مصاحبه اختصاصی با روابط عمومی جشنواره استانی فیلم اختران از راهیابی ۱۵۰ اثر خوب به جشنواره و برگزاری مراسم اختتامیه در اسفندماه پس از داوری نهایی خبر داد.

به گزارش صبح مشهد. سرهنگ پاسدار سیدجوادکمالی با اشاره به کم کاری مباحث مهم در زمینه های فرهنگی وهنری و تکرار موضوعات کلیشه ای سالیان قبل، مهمترین موضوعات جشنواره امسال را توجه به سبک زندگی ایرانی و اسلامی، اقتصادخانواده، اقتصادمقاومتی، استفاده از کالاهای ایرانی و حمایت از تولیدملی، صرفه جویی و دوری از تجمل گرایی و نیز ترویج فرهنگ مهربانی برشمرد و نهادینه کردن این موضوعات را در بین اقشار جامعه خصوصا جوانان مسئولیت دانست.

وی دلیل کاهش تعداد آثار را، تخصصی تر شدن موضوعات جشنواره و توجه به بخشهای بومی و محلی و پرهیز از موضوعات تکراری دانست و گفت:
آثار تاثیرگذار رسیده افزایش چشمگیر و مطلوبی به لحاظ محتوایی و هنری دارند.

سرهنگ کمالی از خراسان رضوی و مشهد به عنوان یکی از محورهای هنری کشور یاد کرد و حضور هنرمندان این خطه را در عرصه های متفاوت هنری ارزشمند شمرد.

وی در پایان با آرزوی موفقیت برای هنرمندان، عدم پشتیبانی و حمایت های لازم توسط جایگاه های دولتی و غیردولتی را از جمله مهمترین گلایه های هنرمندان دانست و گفت:
خوشبختانه هنرمندان و فیلمسازان در بسیج با کمترین اعتبارات و تجهیزات آثار خوبی را تولید کردند.

در این دوره استان های آبادان، قم و لرستان نیز آثاری را به دبیرخانه جشنواره فیلم بسیج ارسال کردند.

جشنواره ملی فیلم اختران توسط انجمن سینمای بسیج هنرمندان خراسان رضوی و بصورت دوسالانه برگزار می گردد.

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط1

ارسال نظر

پنج × چهار =