: کدخبر
12569
: تاریخ
۱۳۹۶/۰۸/۰۲

۳۷ درصد جمعیت استان کارت ملی هوشمند دریافت نمودند/ثبت ۷۵ هزار و ۵۰۷ واقعه ولادت در خراسان رضوی

0

معاون فناوری اطلاعات و آمار اداره کل ثبت احوال خراسان رضوی از دریافت یک میلیون و ۷۷۳ هزار درخواست کارت ملی هوشمند خبرداد و افزود: بیش از یک میلیون و ۵۹۶ هزار کارت صادر و تحویل هم استانى ها شده است.
به گزارش صبح مشهد، محمد رضا محسنی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این که این تعداد شامل ۳۷/۷ درصد جمعیت واجد شرایط خراسان رضوی می باشد، از مردم خواست با توجه به ماه های باقی مانده تا پایان سال و منقضی شدن کارت های ملی سابق، هر چه زودتر جهت ارائه درخواست کارت ملی هوشمند، اقدام نمایند.
وی خاطر نشان ساخت: ۴ میلیون ۷۰۵ هزار نفر در استان واجد دریافت کارت ملی هستند.

 ۷۵ هزار و ۵۰۷ واقعه ولادت طی نیمه نخست سال جاری

همچنین معاون امور اسناد هویتی اداره کل ثبت احوال خراسان رضوی هم گفت: ۷۵ هزار و ۵۰۷ واقعه ولادت طی نیمه نخست سال جاری در این استان ثبت شده است.
جواد طاهری افزود: ۳۸ هزار و ۶۳۸ فقره از این تعداد پسر و مابقی دختر هستند.
وی با بیان اینکه در این مدت به ازای هر یکصد دختر ۱۰۵ پسر متولد شده است، اظهار کرد: میزان ثبت واقعه ولادت در مدت مشابه پارسال ۷۷ هزار و ۲۹۵ فقره بود.
وی گفت: شهرستانهای خواف، تایباد و زاوه بیشترین میزان ثبت ولادت را در استان به خود اختصاص داده اند.
طاهری افزود: همچنین در نیمه نخست امسال ۱۴ هزار و ۱۴۳ واقعه وفات در این استان ثبت شد که این میزان در مدت مشابه پارسال ۱۴ هزار و ۳۰۴ مورد بود.
وی اظهار کرد: همچنین در نیمه نخست سال جاری به ازای هر ۱۰۰ زن ۱۳۰ مرد فوت کرده است.
وی گفت: در این مدت چهار هزار و ۱۰ فقره تغییر نام افراد و هشت هزار و ۵۳۶ فقره تغییر نام خانوادگی در این استان انجام شده است.
استان خراسان رضوی ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر