: کدخبر
9863
: تاریخ
۱۳۹۵/۱۲/۱۸

حضور آیت الله رئیسی در انتخابات منتفی نیست

0

نویسنده: علی اصغر عنابستانی(عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب ،جمنا)

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نامهای متعددی به عنوان گزینه های جریانهای مختلف سیاسی در فضای رسانه ای مطرح می شود. یکی از این نامها که به محض طرح ،مورد استقبال وسیع توده ها قرار گرفت،نام آیت الله ابراهیم رییسی بود. این روحانی سید و نسبتأ جوان خوش نام و خوش منظر که در همین زمان کوتاه تصدی تولیت آستان قدس رضوی، روش مدیریتی و منشی عمل خاصی از خود نشان داده و توانسته در دل آحاد مردم ایران نفوذ کند از جمله کسانی است که با سابقه ی درخشان و طولانی در دوره های مختلف نظام، می تواند سکان اداره ی اجرایی کشور را به خوبی به دست گیرد.
در این میان عده ای تلاش می کنند شبهاتی در مورد حضور ایشان ایجاد کنند.
مرتبأ اخباری مبنی بر عدم تمایل ایشان ،عدم اجازه مقامات بلند پایه کشور برای حضور ایشان و حتی اخیرأ انصراف ایشان طرح می شود که هیچ یک مقرون به صحت نیست.
بدیهی است که نمی توان از افرادی چون ایشان انتظار داشت که بدوأ و بدون درخواست و مطالبه ی نخبگانی و عمومی وارد عرصه شوند، یکی از دلایل صلاحیت افرادی چون ایشان فرار کردن از حرکت به سمت مناصب،مقامات و پستهای مختلف است. مگر آنکه تکلیف به شکلی بر ایشان معین شود که حضور در یک نقطه منحصر در ایشان گردد.
امروز وظیفه ی همه دلسوزان انقلاب است که این شرایط را به نحو شایسته فراهم کنند و به تعبیر واضح تر اگر این فرض را بپذیریم که ادامه ی روند فعلی قوه ی اجرایی کشور به صلاح نیست و از طرفی رقابت با کاندیدایی که صاحب دولت فعلی است کمی مشکل است و شرایط خاص خود را دارد و در جریان انقلابی کشور چهره ی جدیدی باید این وظیفه را بر عهده بگیرد و در میان چهره های موجود بهترین گزینه از هر لحاظ حضرت آیت الله رییسی هستند،حجت بر همگان تمام است و بدون توجه به اینکه در حال حاضر ایشان چه تکلیفی برای خود قائل هستند ،باید تلاش جدی و همه جانبه ای را آغاز نمود تا نوعی مطالبه عمومی در همه سطوح برای حضور ایشان ایجاد شود تا اولا پیروزی ایشان در انتخابات آینده قطعی گردد و ثانیا فضای مطالبه ی عمومی در موعد مناسب حجت را بر خود ایشان هم تمام و تکلیف به آمدن در صحنه خطیر انتخابات را مسجل نماید.
به عقیده ی بنده در سپهر سیاسی کشورمان ماه دیده شده است و هرکس ماه را دید باید به تکلیف خود عمل کند و منتظر فتوای این و آن نماند.
امروز اصلح مقبول و بدون حاشیه بی تردید آیت الله سید ابراهیم رییسی هستند و هرکس این ماه نو را به عینه مشاهده کرده است باید بدون توجه به حواشی ایجاد شده با همه وجود به وظیفه ملی و شرعی خود عمل نماید.

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط1

ارسال نظر

هفده − 13 =