: کدخبر
8753
: تاریخ
۱۳۹۵/۱۰/۱۳

پایتخت فرهنگی جهان اسلام حرکتی بزرگ برای اشاعه فرهنگ رضوی است

0

مشهد ۲۰۱۷ و انتخاب این شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی جهان حرکت بزرگی برای گسترش فرهنگ رضوی در سراسر جهان است که باید بهره‌برداری کافی از این مهم انجام شود.

به گزارش صبح مشهد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مشهد؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام حرکت بزرگی برای گسترش فرهنگ رضوی در سرایر جهان است.
سید رضا صالحی امیری در مراسم رونمایی از المان مشهد ۲۰۱۷ و آغاز رسمی این رویداد بزرگ که در عرصه میدان شهدا برگزار شد، اظهار کرد: اینجا مشهد است و ما در این شهر در جوار حرم اهل بیت(ع) و در جوار ثامن الاحجج(ع) هستیم که همه شرافت و دیانت ما در مشهد و مکتب اهل بیت خلاصه می‌شود.
وی افزود: امروز ما برای عرض تبریک به مردم مشهد و خراسان رضوی و همه ایرانیان در سراسر جهان و همه مسلمانان جهان به مشهد آمده‌ایم چون از امروز مشهد رسما به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام شناخته می‌شود.
صالحی امیری خاطرنشان کرد: مشهد ۲۰۱۷ و انتخاب این شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی جهان حرکت بزرگی برای گسترش فرهنگ رضوی در سراسر جهان است که باید بهره‌برداری کافی از این مهم انجام شود.

گفتنی است نواختن زنگ مشهد ۲۰۱۷ و حضوردر شورای سیاستگذاری مشهد ۲۰۱۷ از دیگر برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز سال نو میلادی و رویداد مشهد ۲۰۱۷ بود.

print
Print Friendly, PDF & Email

ارسال نظر

2 × دو =