: کدخبر
8078
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۹/۰۵

امیدوارم به سوگندی که در پیشگاه قرآن کریم و دربرابر ملت ایران به خداوند قادر متعال یاد کرده اید پایدار باشید

2

محمود عامری فرد نماینده مردم مشهد در  شورای اسلامی شهر  و عضو شورای راهبردی مشهد ۲۰۱۷ کمیته مدیریت شهری، در آستانه سال جدید میلادی و معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام  در نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور  ضمن اشاره به واقعه لغو سخنرانی علی مطهری، خواستار توجه ویژه رئیس قوه مجریه  به آحاد مردم شریف و متدین مشهد و رفع مشکلات متعدد زیرساختی و آسیب های جامعه از جمله بیکاری، تعطیلی واحدهای صنعتی و سایر مسائل شد. متن این نامه که نسخه ای از آن در اختیار تحریریه صبح مشهد گذاشته شده است بدین شرح می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس جمهور شما در پیشگاه قرآن کریم و دربرابر ملت ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد کرده اید که پاسدارمذهب رسمی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی باشید شما قسم یاد کرده اید که همه استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیتهایی که برعهده گرفته اید، به کار گیرید و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور، ترویج دین و اخلاق نمایید. شما قسم یاد کرده اید از حق و گسترش عدالت پشتیبانی نمایید. شما قسم یاد کرده اید تا از هرگونه خود کامگی بپرهیزید و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است حمایت کنید.
جناب آقای رئیس جمهور امروز ملت فهیم ایران عملکرد شما را به نظاره نشسته اند. چگونه است که در پاسخ زود هنگام به نامه سراپا اهانت و تهدید آقای علی مطهری حکم صادر کرده و حق را به وی داده اید و مقام قضایی را متهم و خواستار پیگپیری لغو مراسم سخنرانی ایشان شده اید. آیا مردم مومن و دین مدار و محبین به ولایت و دلباختگان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) یعنی شهروندان و مجاورین حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) هم حقی از دولت تدبیر شما دارند؟ آیا دلسوختگان و عزاداران حسینی در شهر مقدس مشهد باید شاهد برپایی میتینگ سیاسی و سخنرانی فردی باشند که اخیرا با سخنان وقیحانه خود دل آنان را به درد آورده و احساسات دینی آنان را جریحه دار ساخته است؟ کسی که در دفاع از مراسم لهو و لعب در قالب کنسرت موسیقی بگوید«…اگر امام رضا (ع) هم بود پای کنسرت ها می نشست…» و بگوید «… واژه ای به نام حریم امام رضا (ع) وجود ندارد… » و یا در جلسه ای تحت عنوان تبیین حسینی دردانشگاه فردوسی مشهد ضمن تحریف قیام حسینی و مواضع حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در روز عاشورا در دفاع از حریان فتنه و فتنه گران بگوید «… بنده با این حرف مقام معظم رهبری در خصوص حصر موافق نیستم و آن را خلاف عدالت می دانم… » و آنگاه حضرتعالی ایشان را مورد تمجید و تفقد خویش قرار داده و از وی به عنوان فردی که در حریت و شجاعت بیان و دفاع از مصالح ملی نماینده ای کم نظیر است یاد میکنید. کسی که در شهر امام رضا(ع) که به قول شما ملاذ و ملجا همه مردم و بلکه همه شیعیان و مسلمانان جهان است به این امام همام اهانت میکند و شما گلایه میکنید که چرا در این شهر که پناه کهف حصین ثامن الائمه (ع) است جلوی سخنرانی اش گرفته شده است؟
جناب آقای رئیس جمهور بخشی از مسئولیت شما در برابر شهروندان مومن، متدین و انقلابی شهر مشهد است که نسبت به بزرگان خویش عشق می ورزند و اهانت به بزرگان و رهبران مذهبی خود را برنمی تابند. آقای مطهری در نامه خویش خطاب به حضرت عالی نیز دست از بی حرمتی و اهانت برنداشته و امام جمعه محترم مشهد را که عالمی بزرگ، مجاهدی نستوه و نماینده محترم ولی فقیه در استان و عضو مجلس خبرگان رهبری است را به باد تهمت و افتراء گرفته و مستقیم و غیر مستقیم وی را قانون شکن، داعش گونه و استبداد گرا یاد کرده است ؛ و شما این متن را خواندید و نه تنها برآشفته و ناراحت نشدید و احساس وظیفه نکردید، برعکس لب به تعریف از وی گشوده و با او هم نوا شده و از آزادی بیان سخن راندید.
جناب آقای رئیس جمهور شما در متن حکم خود درواکنش فوری به نامه علی مطهری خواستار پیگیری مسببین لغو سخنرانی او شده و فرموده اید:«… آیا کسانی که در مراکز حساس استان نفوذ کرده اند، گمان میکنند با بستن دهان ها و سد راه سالن های سخنرانی میتوانند راه پیشرفت و توسعه مورد نظر مردم و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله را ببندند و راه را بر افراطی گری و دوقطبی سازی جامعه بگشایند…» نمیدانم منظور شما از این ادبیات جه کسی است؟ آیا دادستان با بصیرت، شجاع و انقلابی شهر ما است؟ آیا نهادهای انقلابی استان هستند؟ آیا بزرگان متهم شده توسط آقای مطهری است؟ و یا اینکه اشاره به نمایندگان سیاسی خویش در استان است که در ایام نزدیک به انتخابات یکی پس از دیگری تعویض و مهره چینی میشوند؟ کسانی که برخی سابقه حزبی و گروهی و سیاسی آنان بیانگر عملکردی تند و تشنج زا و خارج از شعار اعتدال شماست و اقدام آنان در هم نوایی با درخواست کنندگان میتینگ سیاسی به نام اربعین و اصرار آنان بر برگزاری مراسم فوق باعث وقوع چنین رویدادی شده است؟
جناب آقای رئیس جمهور شما به جای تقدیر از اقدام قانون مند و بصیرت گونه دادستان محترم مشهد که با درایت خویش آبی برآتش فتنه بدخواهان ریخته است را مورد انتقاد قرارداده اید. بخوبی میدانید که برخی مسئولین ذی ربط در صدور مجوز برگزاری این میتینگ سیاسی سعی نمودند تا به هر نحو ممکن این سخنرانی انجام شود و با فضایی که به وجود آوردند دیدید که جوی مسموم در فضای مجازی و رسانه ها از رادیو بی بی سی تا رادیو فردا و رسانه های غربی ، سایتها وبلاگها و شبکه های مختلف به وجود آمد و بستری برای هنجارشکنی و اهانت به بزرگان دین را به وجود آوردند.
جناب آقای رئیس جمهور شما فرمودید «…اتفاقی که در مشهد رخ داد مایه شرمساری است…» من به دیده احترام به این کلام شما می نگرم زیرا گاهی شرمساری مسئولین میتواند سبب تغییر و اصلاح شود، مایه هم دردی با مردم ، تذکر به مسئولین و امیدواری ملت در رفع مشکلات فرهنگی ،اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی آنان شود. شرمساری میتواند در ابعاد دیگری هم باشد. چنانکه رهبر معظم انقلاب نیز در تاریخ —— فرمودند:« ..این را شما بدانید بنده خودم وقتی که به فکر این جوان بیکار میافتم شرمنده میشوم… شرمندگی بنده حقیر از ملاحظه ی این آمار و مطالعه این حقیقت از شرمندگی آن جوانی که بیکار میرود خانه و دستش چیزی نیست کمتر نیست بلکه بیشتر است…»
امیدوارم به سوگندی که در پیشگاه قرآن کریم و دربرابر ملت ایران به خداوند قادر متعال یاد کرده اید پایدار باشید.
والسلام علی من اتبعی الهدی
محمود عامری فرد عضو شورای اسلامی مشهد
۵ آذرماه

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط1

گفتگو۲ دیدگاه

  1. درود بر نماینده شجاع شهرمان مشهد حاج محمود عامری فرد این خانواده دو شهید بله مشهد جای هر لا ابالی نیست

ارسال نظر

4 × چهار =