: کدخبر
5514
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۶/۱۵

۱۰۰ واحد مسکن مهر در شهرک مهرگان مشهد به بهره برداری رسید

0

۱۰۰ واحد مسکن مهر در شهرک مهرگان مشهد با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

به گزارش صبح مشهد به نقل از مهر، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ظهر دوشنبه در مراسم بهره‌برداری نمادین از ۱۰۰ واحد مسکن مهر در شهرک مهرگان مشهد، اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تاکنون با بانک عامل برای ساخت دو میلیون و ۲۱۵ هزار واحد مسکونی قرارداد منعقد شده که تا این لحظه یک میلیون و ۷۶۰ هزار واحد مسکن مهر به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: تاکنون با استفاده از تسهیلات بانکی یک میلیون و ۹۱۵ هزار واحد مسکونی ساخته شده است که تامین تسهیلات بیشتر واحدهای مسکن مهر از طریق بانک مسکن صورت گرفته است و حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی از طریق سایر بانک‌ها تسهیلات دریافت کرده‌اند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: بر طبق قانون تامین زمین و تسهیلات بانکی اجرای طرح مسکن مهر برعهده وزارت راه و شهرسازی و تامین خدمات روبنایی و زیربنایی برعهده دستگاه‌های ذیربط قرار گرفته است در حالی‌که وزارت راه و شهرسازی برای کمک به ساکنین واحدهای مسکن مهر مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان از محل یارانه‌ها و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل فروش اراضی در ارائه خدمات زیربنایی و روبنایی طرح مهر کمک کرده است.

وی ادامه داد: از طریق دو مصوبه هیئت دولت در سال جاری، هزار میلیارد تومان از محل اسناد خزانه اسلامی برای تکمیل و تامین خدمات زیربنایی پروژه های مسکن مهر آماده بهره برداری، ۴۰۰ میلیارد تومان از محل ماده ۱۰ و ۱۲ و ۲۵۰ میلیارد تومان از ردیف های متفرقه در اختیار وزارت نیرو قرار گرفته است.

اصغری عنوان کرد: وزارت راه و شهرسازی ساخت ۴۷۷ باب مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر را از محل منابع داخلی و فروش اراضی شروع کرده است که تاکنون عملیات ساخت ۲۰۰ باب مدرسه به پایان رسیده و آماده بهره برداری در سال تحصیلی جدید است.

وی در ادامه گفت: وزارت راه و شهرسازی همچنین عملیات اجرایی ۴۵۰ باب مسجد و ۵۷ واحد کلانتری را در پروژه‌های مسکن مهر شروع کرده که تاکنون ساخت ۲۴۰ باب مسجد و ۲۵ باب کلانتری به پایان رسیده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: وزارت نیرو قرار است ۱۰۰ میلیارد تومان از محل فروش انشعابات خود را برای سرعت بخشیدن به تامین خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر هزینه کند.

وی اظهار کرد: با مصوبات دولت یازدهم و منابع مالی موجود تا پایان سال جاری خدمات زیربنایی ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر آماده بهره برداری در سطح کشور تامین می‌شود.

 

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط1

ارسال نظر

بیست − 4 =