: کدخبر
2831
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۳/۲۶

گسترش حاشیه‌نشینی در پی عدم ابلاغ طرح جامع

0
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی از اعلام اولتیماتوم به شورای عالی معماری و شهرسازی برای ابلاغ هر چه سریع تر طرح جامع و تعیین تکلیف حریم مشهد خبر داد. نصرا… پژمان فر در گفت و گو با خراسان رضوی افزود: روز دوشنبه، صورت رسمی از وزیر راه و شهرسازی در مورد حریم و طرح جامع مشهد هیچ سوالی نکردم بلکه در حاشیه حضور وی به صورت غیر رسمی در این باره گفت و گو کردیم.

به گزارش صبح مشهد وی با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی در جلسه روز دوشنبه اعلام کرد برای قطار سریع السیر مشهد – تهران برنامه خاصی نداریم، اظهار کرد: وزیر اعلام کرد برقی کردن قطار مشهد – تهران در دست اقدام است و طبق قرارداد منعقد شده با چینی ها این امر پس از پایان مراحل تشریفات کار عملیاتی خواهد شد.
وی افزود: بعد از پایان این نشست، قرار شد هفته آینده نمایندگان مشهد در نشستی مشترک با دکتر حناچی دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی، ضمن اعلام اولتیماتوم برای مشخص شدن هر چه سریع تر زمان ابلاغ طرح جامع و تعیین حریم مشهد، علت عدم ابلاغ طرح جامع و حریم مشهد را بررسی کنند. پژمان فر ادامه داد: بعد از این جلسه نیز برای جمع بندی نهایی، جلسه ای با وزیر راه و شهرسازی برگزار خواهیم کرد و اگر مسئله با تعامل حل نشود، از اختیارات قانونی خود برای طرح سوال از وزیر راه استفاده خواهیم کرد. وی بیان کرد: در جلسه هفته آینده حناچی باید درباره عدم ابلاغ طرح جامع توضیح دهد و اینکه اگر این ممانعت از طرف وزیر بوده، علت آن چیست؟
وی در پاسخ به این سوال که چه کسانی از عدم ابلاغ طرح جامع مشهد سود برده اند گفت: ابلاغ نشدن طرح جامع هزینه های زیادی برای مشهد ایجاد کرده که مهم ترین این هزینه ها گسترش حاشیه نشینی بوده است.
نماینده مردم مشهد افزود: معتقدم و یقین دارم که مهم ترین علت حاشیه نشینی در شهر مشهد بلاتکلیفی هایی است که وزارت راه و شهرسازی ایجاد کرده و باعث شده است امروز در موضوع حریم ندانیم کجا مشهد است و کجا مشهد نیست. وی ادامه داد: به دلیل کوتاهی افراد حقیقی، زمینه برای سودجویی و رانت خواری عده ای افراد حقیقی در حریم مشهد مهیا شده و باعث ایجاد نوعی فساد رفتاری شده است. پژمان فر با بیان اینکه عمق فاجعه در مورد مشهد بسیار بیشتر از آن چیزی است که می بینیم، گفت: متأسفانه حقوقی از مردم مشهد پایمال شده است که باید آن را استیفا کنیم و به دلیل مشخص نبودن حریم مشهد و عدم ابلاغ طرح جامع آنقدر خسارات عمیق به مشهد وارد شده است که نمی توان برای آن عدد و رقم مشخص کرد و مشهد امروز در حال «پرپر شدن» است.
وی با بیان اینکه مشهد ویترین نظام است، تصریح کرد: اگر مشخص شود که عدم ابلاغ طرح جامع و تعیین تکلیف حریم مشهد به دلایل خاصی بوده است، از اختیارات دیگرمان استفاده می کنیم.
print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط1

ارسال نظر

3 − 3 =