: کدخبر
2705
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۳/۲۲

کشف ۳۴ قطعه بلدرچین دربازرسی از منزل یک متخلف مشهدی

0

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گفت: حسب گزارشات موثق واصله مردمی به یگان حفاظت مبنی بر شکار غیر مجاز جانوران وحشی و نگهداری آن در منزلی واقع در ساغروان بلافاصله مامورین یگان  حفاظت به طور نامحسوس تحقیقات در این زمینه را آغاز و موفق به شناسایی محل نگهداری پرندگان وحشی  شدند.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی،ابوالفضل شعبانی ادامه داد: با هماهنگی واحد حقوقی و اخذ اذن قضایی ورود به منزل از معاون دادستان و سرپرست مجتمع قضایی ناحیه ۶ مشهد، تعداد ۳۴ قطعه بلدرچین وحشی زنده به همراه ۲۰ عدد قفس کوچک و یک قبضه تفنگ بادی ۴٫۵ مشکی رنگ مستعمل کشف شد.
وی ضمن اشاره به اینکه این مأموریت در معیت ۴ تن از ماموران یگان حفاظت ، روسای ادارت بازرسی و مدیریت عملکرد و واحد حقوقی اداره کل انجام شد، گفت: به استناد ماده ۱۴ قانون شکار و صید ادوات و پرندگان مکشوفه توقیف و جهت تعیین تکلیف به اداره کل انتقال یافت.
شعبانی همچنین گفت: با توجه به اینکه این پرندگان در مناطق و زمین های کشاورزی به خصوص در گندمزارها زیست می کنند در کنترل آفات نباتات نقش بسزایی دارند که شکار و صید آنها بخصوص در فصل ممنوعه که اکثر پرندگان در حال زاد آوری هستند باعث انقراض نسل این گونه با ارزش شده و صدمات جبران ناپذیری به کشاورزان نیز وارد می شود لذا عمل ارتکابی جرم تلقی می شود.

print
Print Friendly, PDF & Email

ارسال نظر

2 × پنج =