: کدخبر
2529
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۳/۱۲

افزایش قیمت زولبیا و بامیه در ماه رمضان

0

 رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی‌فروشان مشهد از افزایش قیمت زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح مشهد محمد فرزانی  با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه  از جمله شکر و روغن اظهار کرد: با بالا رفتن نرخ مواد اولیه، شاهد افزایش قیمت زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان خواهیم بود، افزایش نرخ انرژی، دستمزد کارگران، و بالارفتن نرخ مالیات نیز از دیگر علل افزایش قیمت زولبیا و بامیه در ماه رمضان امسال هستند.

وی ادامه داد: جهت تأمین مواد اولیه مورد نیاز قنادان برای تهیه زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان، شکر و روغن به اندازه کافی برای این صنف وجود دارد و قیمت هر کیلو شکر در بازار ۲ هزار و ۳۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی‌فروشان مشهد با بیان اینکه برای مصرف قنادی‌ها پیگیر دریافت شکر دولتی از وزارت صنعت هستیم ،افزود: با توجه به افزایش قیمت شکر در بازار دریافت شکر دولتی کمک شایانی به نرخ‌بندی‌های جدید می‌کند.

وی با اشاره به قیمت هرکیلو زولبیا و بامیه در ماه رمضان سال گذشته گفت: سال گذشته هر کیلو زولبیا و بامیه درجه یک در ماه مبارک رمضان۱۰هزار تومان و درجه دو هشت هزار تومان بود.

فرزانی با بیان اینکه قیمت‌های پیشنهادی خود را به کمیسیون نرخ اتاق اصناف اعلام کرده‌ایم که بعد از بررسی و تصویب آنها، به ما اعلام می‌شود، اظهار کرد: قیمت‌های جدید زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان تا آخر هفته جاری می‌شود.

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان مشهد با انتقاد از ورود و دخالت برخی اصناف دیگر در تهیه زولبیا و بامیه گفت: متأسفانه به دلیل فروش پررونق زولبیا و بامیه در ماه رمضان، شاهد افزایش مکان‌های غیربهداشتی در تهیه این زولبیا و بامیه هستیم که متاسفانه هیچ نظارتی از لحاظ بهداشتی بر این مکان‌ها وجود ندارد.

فرزانی در ارتباط با نحوه نظارت بر نرخ‌ها و سلامت تهیه زولبیا و بامیه سالم و عدم استفاده از روغن‌های چند بار مصرف گفت: در حال حاضر بازرسانی زیر نظر اتحادیه فعالیت کرده و بازدیدهای دوره‌ای را از قنادی‌ها انجام می‌دهند و در صورت مشاهده تخلف، مراتب را به اتحادیه گزارش می‌دهند تا با متخلفان برخورد جدی صورت گیرد.

print
Print Friendly, PDF & Email

ارسال نظر

5 × سه =