: کدخبر
18102
: تاریخ
۱۳۹۷/۰۷/۲۳

مدیر عامل موسسه مردمی حامیان حیوانات ضامن اهو مطرح کرد؛ کنترل جمعیت سگها به معنی کشتار نیست! / لزوم همدلی و هم افزایى مسئولین برای ایمن سازی و رها نمودن سگ های دوره گرد است

1

ای ضامن آهو ها معشوق کبوترها
در مشهد تو نیست روا کشتن سگها

مدیر عامل مؤسسه حامیان حیوانات ضامن آهو بر لزوم همدلی و هم افزایى مسئولین شهری و استانى برای مهار، ساماندهی، عقیم سازی و رها سازی سگ های دوره گرد تاکید کرد.

به گزارش صبح مشهد، مهندس خدیجه دانش در گفتگو با خبرنگار ما افزود: برای تأسیس سمن حمایت از حقوق حیوانات مکررا به فرمانداری مراجعه کردم و سرانجام از اداره ثبت( قوه قضاییه) با نام موسسه غیرتجاری حافظان یاران و اندیشمندان نوین و شماره ثبت ۵۰۷۰ موجودیت یافت . من در پنجمین نسخه ویرایش شده بلاخره طرح کنترل جمعیت سگهای دور گرد با لغو و توقف کشتار و انجام درمان سالم سازی ایمن سازی عقیم سازی و رهاسازی مورد قبول کمیسیون خدمات شهری قرار گرفت و بمن ابلاغ شد در ۹۵/۱۱/۱۲ حکم لغو و توقف کشتار سگهای دوره گرد را از اقای مهندس صحراگرد مدیر محترم خدمات و برنامه ریزی شهرداری مشهد دریافت کردم ودر ۹۵/۱۱/۱۶ سوله مرگ ده غیبی را بطور موقت با ۲۴۳ قلاده سگهای نحیف ناتوان بیمار و ترسیده از مرگ تحویل گرفتم.
وی ادامه داد : با استقرار موسسه نام سوله کشتار سگ‌ها به پردیس وفاداران تغیر یافت و تیم حرفه ای برای نگهداری، درمان، عقیم سازی و شناسنامه‌دار کردن سگ‌های دوره گرد و بی خانمان را با عشق و علاقه آغاز کردیم.
این کارشناس ارشد خدمات شهری در خصوص تامین هزینه های طرح گفت: شهرداری مبلغی را که قبلا برای کشتار سگ ها هزینه می کرد، در قالب تفاهم نامه ای به ما اختصاص داد و سایر هزینه ها از جمله خوراک، دارو و غیره را با سرمایه شخصی و با کمک برخی خیرین و حامیان حقوق حیوانات انجام می دادیم.
وی ادامه داد: متاسفانه در اثنای کار متوجه شدیم، موضوع رهاسازی سگ ها بصورت جدی از سوی شهرداری مشهد دنبال نمی شود و علی رغم اختصاص زمین ۵ هکتاری در جاده کلات که ۲۰۰۰ مترمربع انرا مسطح کردند ولی هیچ کاری برای آماده سازی و ساخت حداقل تأسیسات مانند ابخوری سکوی غداخوری و سایبان مورد نیاز انجام نمی دهند! لذا پس از مراجعات مکرر و بحث های فراوان در خصوص لزوم رهاسازی سگ های ایمن شده و عدم دریافت پاسخ مناسب، مجبور شدم علی رغم میل باطنی و پس از پایان قرارداد و تمدید سه ماه دیگر بدون اضافه شدن مبلغی نهایتا در ۳۱ خرداد ۹۷ ، مرکز نگهداری سگ های دوره گرد را که یکسال و اندی، با خون دل و تلاش فراوان آن را سر پا نگه داشتم و از کشتار این حیوانات زبان بسته جلوگیری کردم، رها و به سازمان مپ واگزار نمایم و به پیشنهاد شهرداری رفسنجان پاسخ مثبت بدهم.

خدیجه دانش ادامه داد: در آذر ماه ۹۶ و در جریان برگزاری نمایشگاه خدمات شهری شهرداری مشهد مقدس که پردیس وفاداران مشهد هم غرفه ای داشت، متوجه حضور هیأتی بازدید کننده متشکل از اعضای شورای شهر و شهرداری رفسنجان شدم و در دیدار و مذاکراتی که انجام شد، تیم مدیریت شهری خواستار اجرای طرح کنترل جمعیت سگ های دوره گرد در شهر رفسنجان شدند. وی افزود: در صحبت هایی که انجام شد، تاکید کردم به شرط رهاسازی سگهای ایمن و عقیم شده در دامن طبیعت طرح را میپذیرم و با جان و دل اجرا می کنم که الحمدلله پس از موافقت، از اول اردیبهشت ماه سال ۹۷ عازم شهر زیبا و تاریخی رفسنجان در استان کرمان شدم و در سایه خردجمعی وفاق بین سازمانی و همچنین همکاری خوبی که با انجمن حمایت از حیوانات رفسنجان انجام شد، توانستیم طرح صید سالم امداد، درمان، سالم سازی، عقیم سازی و رها سازی سگ های دوره گرد را با موفقیت اجرا کنیم.
خدیجه دانش گفت: در این جا لازم است از زحمات و همراهی جناب حجه الاسلام و المسلمین حاج اقای هاشمی رئیس محترم شورای اسلامی شهر رفسنجان، آقای دکتر عظیمی زاده شهردار اخلاق مدارفسنجان و آقای مهندس مختاری معاون توانمند خدمات و محیط زیست شهرداری رفسنجان تشکر ویژه ای داشته باشم.
وی در پایان تاکید کرد: هنوز هم آمادگی دارم چنانچه شهرداری کلان شهر مشهد مقدس، نسبت به رهاسازی سگ های سالم و عقیم شده همکاری نماید و اجازه دهد، دوباره به مشهد برگردم و در جوار آستان ملکوتی امام مهربانی ها که به ضامن آهو ملقب هستند، بتوانم خدمتی به این مخلوقات نازنین خداوندی داشته باشم.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

گفتگو۱ دیدگاه

  1. رها تقی زاده

    بااحترام و سپاس از زحمات خانم مهندس خدیجه دانش
    بنده بسیار خرسندم که در این دیار افرادی همچون ایشان و امثالشان همت گمارده و جهت سلامت و بهداشت جامعه و حفاظت از این حیوانات تلاش میکنند.امیدوارم شورای شهر مشهد مقدس نیز در این راه ایشان و همکارانشان را یاری و مدد نمایند.با داشتن چنین افرادی مردم ایران باید به خود ببالند.
    باتشکر فراوان
    ارادتمند:رها تقی زاده(مشاور سلامت پوست و مو)

ارسال نظر