: کدخبر
16470
: تاریخ
۱۳۹۷/۰۳/۱۷

دعوت شورای اسلامی شهر از مردم شریف مشهد جهت حضور در راهپیمایی روزجهانی قدس

0

مسئله فلسطین و دست و پنجه نرم کردنش با انواع آزارهای ساخته دست قدرت‌ها، برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است.

شورای اسلامی شهر در بیانیه ای امت خداجو و روزه دار مشهد را دعوت به حضور در راهپیمایی روز قدس نمود. به گزارش صبح مشهد، در این بیانیه آمده است: ما صریحا اعتقاد داریم : ظلم و ستم را هر انسان آزاده‌ای باید محکوم سازد؛ چه آنکه تعالیم آیین اسلام، اخلاق و تمامی ادیان به بشریت آموخته اند : مبارزه با بیداد مرز، رنگ، نژاد و ملیت نمی‌شناسد.
اینگونه است که انسان‌های آزاده جهان بی‌اعتنا به دیوارکشی‌های مصنوع جهانِ پس از استعمار، هیچ‌گاه دربرابر ستم به این مردم مظلوم و بی‌پناه سکوت نکرده و نمی‌کنند.

مسئله فلسطین از آن جهت اما جایگاه ویژه‌ای دارد که مردمانش علاوه بر ستم، زخم کهنه غصب و تجاوز به میهن مادری‌شان را نیز بر دوش رنجورشان حمل می‌کنند.

دفاع ما از آزادی فلسطین و کیان ملی و ارضی آن نیز علاوه بر آنکه مقوله‌ای اعتقادی‌است؛ دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشورها و نوعی جلوگیری پیش‌دستانه و عقلانی از دستاویزی کشورهای طمّاعی است که همواره سعی داشته و دارند، جهان را به چشم ابزار کشورگشایی و استثمار بنگرند و احترامی برای هویت، تاریخ و اصالت‌ ملل قائل نبوده و نیستند.

مردم ما نیز بارها اثبات کرده‌اند که نجوای وجدان آگاه و بیدار خویش را لبیک می‌گویند و در محکوم نمودن اقدامات قدرت‌های زیاده‌خواه درانتظار هیچ تجویزی نمی‌مانند و همواره دراین عرصه‌ها خالصانه و داوطلبانه پیشگام می‌شوند. لذا باید قدردان این مردم بود و با پرهیز از خط‌کشی و فاصله‌انداختن میان صفوف یکدست و مستحکم آنان، این ظلم‌ستیزی مسئولانه را ارج نهاد.

شورای اسلامی شهر مشهد از تمامی مردم شریف مشهد دعوت به عمل می‌آورد تا جمعه این هفته نیز با حضور باشکوه و مرسوم هرساله شان، در صفوفی واحد حمایت خود از مردم ستم‌دیده فلسطین را اعلام نمایند.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر