: کدخبر
15295
: تاریخ
۱۳۹۶/۱۲/۱۷

کتابخانه تخصصی اعتکاف به بهره برداری رسید

0

مسئول ستاد مرکزی اعتکاف از راه‌اندازی و بهره برداری از کتابخانه تخصصی اعتکاف خبر داد.

به گزارش صبح مشهد، حجت‌الاسلام سیدعلیرضا تکیه‌ای ظهر امروز در اختتامیه پنجمین جشنواره جامع بین‌المللی علمی، ادبی و هنری اعتکاف اظهار داشت: اعتکاف به شدت تاثیرگذار و تحول‌آفرین بوده و می‌تواند انسان را به سمت عبادت ناب هدایت کند.

وی افزود: در گذشته اعتکاف یک عبادت محجور، محدود و منحصر به یک قشرخاص بوده است و خوشبختانه امروز شاهد آن هستیم که اعتکاف به فرهنگ عمومی افرادجامعه تبدیل شده است.

تکیه‌ای گفت: در سال ۹۵، در ۵۵۰۰ مسجد اعتکاف برگزار شد که تعداد ۷۵۵ هزار نفر در این مساجد شرکت کردندکه ۸۰ درصد این افراد جوانان بودند که همانا نشانه‌ای از فرهنگ شدن و نهادینه شدن اعتکاف در جامعه به شمار می‌آید.در دیدار اخیری که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان فرمودند که زمان کنونی، زمان نهادسازی اعتکاف بوده، در راستای نهادسازی تاکنون سه جلسه هم اندیشی سران اعتکاف مراکز استان‌ها در کشور برگزار شده است و چهارمین جلسه آن در روز گذشته برگزار شد.

مسئول ستاد مرکزی اعتکاف با اشاره به اینکه در آستانه پنجمین جشنواره در فراخوان آثار جشنواره اول تعداد ۱۶۲۷ اثر ادبی در جشنواره دوم ۱۱۰۰ اثر هنری و در جشنواره سوم تعداد ۱۱۰ اثر علمی و در جشنواره پنجم ۲۲۱۰ اثر علمی، ادبی و هنری را دریافت کردیم خاطرنشان کرد: در بعد علمی تعداد ۹۰ اثرکه شامل ۳۵ کتاب و ۵۵ مقاله، در بعد ادبی تعداد ۶۹۲ اثر شامل ۵۵۳ قطعه شعر ۱۱۷ داستان و تعداد ۲۲ خاطره و در ضمینه هنری تعداد ۱۱۲۸ اثر و ۳۴ فیلم کوتاه ۶۱ فیلم نامه و تعداد ۲۸ مستند و تعداد ۱۰۰۵ عکس که جمع کل آثر داخلی ۱۹۱۰ اثر بوده است؛ همچنین ۳۰۰ اثر خارجی به زبان‌های انگلیسی، عربی و اردو از ۱۷۰ نفر از ۶۹ کشور جهان دریافت شد که در جشنواره رونمایی شد.

تکیه‌ای ابراز کرد: این جشنواره بین‌المللی به‌صورت علمی اعتبار اعتکاف را برعهده گرفته و اعتکاف معتکفان که به‌صورت عملی در سراسر کشور و ۶۹ کشور جهان برگزار می‌شود بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری آسیب های اجتماعی است، تصریح کرد: بهترین ابزاری که می‌تواند این آسیب‌ها را کاهش دهد همانا اعتکاف است، تا به امروز ۲۰ جلد از ۱۴۰ جلد کتاب توسط جشنواره تدوین شده که ۹ جلد آن در جشنواره رونمایی شد و خوشبختانه امروز ما کتابخانه تخصصی اعتکاف را داریم در حالی که ۲۰ سال پیش این امکانات را نداشتیم.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر