: کدخبر
15039
: تاریخ
۱۳۹۶/۱۲/۰۷

در نشست خبری بسیج جامعه پزشکی مطرح شد: اعزام ۲۰۰ تیم پزشکی به مناطق محروم استان خراسان رضوی

0

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان خراسان رضوی گفت:  ۲۰۰ تیم پزشکی در سال جاری به مناطق محروم و عشایر استان خراسان رضوی اعزام شدند.

به گزارش صبح مشهد، هادی جلالی، امروز هفتم اسفندماه، در نشست خبری سالروز تشکیل بسیج جامعه پزشکی، که در ساختمان اداری بیمارستان قائم برگزار شد، اظهار کرد: بسیج جامعه پزشکی همانند سایر نیروهای بسیج پس از پیروزی انقلاب شکل گرفت که خدماتی را به مردم در طول این سال‌ها ارائه کرد، از جمله اقدامات بسیج پزشکی در سال جاری، اعزام ۲۰۰ تیم‌ پزشکی به مناطق محروم و عشایر بوده و در تمام شهرستان‌های استان خدمت‌رسانی می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی ادامه داد: پزشکان سازمان بسیج در قالب بیمارستان‌های صحرایی به بیش از ۸ تا ۱۰ هزار نفرخدمت‌ کرده اند و ۳۸ تیم دیگر تا پایان سال اعزام می شوند.

جلالی با اشاره به دیگر خدمات جامعه بسیج پزشکی، عنوان کرد: خدمت رسانی به زائران در ایام اربعین، توسط تیم پزشکی از دیگر اقدامات بسیج جامعه پزشکی بود، زیرا زائران پیاده نیاز به خدمات درمانی داشتند و به همین مناسبت امسال یک مرکز درمانی در صحن فاطمه‌الزهرا(س) نجف اشرف مستقر کردیم تا خدمات درمانی به زائران پیاده ارائه دهیم.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی افزود: بلافاصله پس از خدمت رسانی در نجف اشرف به زائران امام رضا(ع) در قالب ۵ ایستگاه درمانی،  خدمت رسانی کردیم  که در این طرح ۵۰۰ نفر از پزشکان وپرستاران فراخوان شده و در این طرح شرکت کردند.

وی متذکر شد: همزمان در حاشیه شهر مشهد نیز۲۰  پزشک با تخصص دندانپزشکی و بینای سنجی، بیماران در دو زمینه تخصصی و عمومی درمان کردند.

استقرار ۱۰ یونیت سیار دندانپزشکی در فرهنگسرای سپاه

جلالی با بیان اینکه ۱۰ یونیت سیار دندانپزشکی را در فرهنگسرای سپاه مستقر کردیم، ابراز کرد: ۳۵۰ مراجعه کننده برای درمان دندان داشتیم که گروه تخصصی دندانپزشکی همه خدمات دندانپزشکی را به ویژه برای دانش‌آموزان مدارس ارائه دادند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان خراسان رضوی با اشاره به اقدامات فرهنگی بسیج جامعه پزشکی، عنوان کرد: امسال اولین سالی است که گروه پزشکی به صورت اختصاصی اعتکاف کردند و در عرصه فرهنگی نیز نشست‌های موضوعی در مناسبت‌های مختلف برای این قشر برگزار شد.

جلالی ادامه داد: برای ارتقای مراکز درمانی کتابخانه‌های کوچکی در مراکز برپا کردیم تا زمان مراجعان مفید سپری شود.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان متذکر شد: در راستای فرهنگ‌سازی بحث کاهش مصرف دارو و آنتی بیوتیک‌ها، اصلاح رژیم غذایی و افزایش جمعیت کارگاه های آموزشی را برای مردم برگزار کردیم.

وی به برنامه‌های سال آینده سازمان بسیج پزشکی اشاره کرد و گفت: دوره سبک زندگی و طب سنتی ایرانی در فروردین‌ماه  سال آینده براساس سیاست‌های ابلاغی سلامت، توسط گروه طب تخصص سنتی و ایرانی برگزار می‌شود  که بحث آن بیشتر پیشگیرانه است.

جلالی با بیان برنامه‌های سازمان بسیج پزشکی در سال آینده، گفت: از سیاست‌های بسیج طرح جهادگران سلامت این است که خدمات درمانی را به شکل مستمر، دائمی و هدفمند پیگیری کنیم و تمام خدمات درمانی را به مناطق محروم به طور دائمی طی چهار سال داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تیم پزشکی بسیج شامل یک پزشک، روانپزشک، پرستار ویزیت و دارو است، گفت: در سال جاری ۳۸ نقطه در استان را که ۱۰ نقطه در مشهد و ۲۸ نقطه در شهرستان‌ها بوده خدمت‌رسانی کرده‌ایم که وظیفه این تیم، شناسایی مشکلات بهداشتی افراد محروم و صعب العلاج و ارائه خدمت به آن‌ها است.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان با اشاره به برنامه‌های نوروزی، عنوان کرد: در برنامه‌های نوروزی ما میزبان اردوهای جهادی هستیم که دو اردو در حاشیه شهر و دو اردوی دیگر در مناطق محروم مستقر می‌شود.

وی، اعتبار ارائه خدمات این سازمان را بیش از ۱۵۰ میلیون تومان برآورد کرد و متذکر شد: اعتبارات خدمات رسانی ۱۰۰ میلیون تومان بوده و این در حالی است که ارزش خدمات پزشکی بیش از یک میلیارد تومان است.

جلالی گفت: بیش از ۱۱ هزار نفر عضو بسیج پزشکی هستند که این اعضا شامل پزشکان، متخصصان و پیراپزشکان، پرستاران و تمام فارغ‌التحصیلان علوم پزشکی می‌شود.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر