: کدخبر
15024
: تاریخ
۱۳۹۶/۱۲/۰۶

رئیس اتحادیه صنف بانوان آرایشگر مشهد: گشت های نظارتی ویژه شب عید از ۲۰ اسفند تقویت می شوند/ شهروندان به واحدهای غیر مجاز مراجعه نکنند

0

رئیس اتحادیه صنف بانوان آرایشگر مشهد با تاکید بر اینکه سقف دریافت هزینه آرایشگری یک میلیون و ۵۰۰ است، گفت: نرخ بانوان آرایشگر با پیشنهاد به اتحادیه توافقی شده و اگر مورد تأیید اتحادیه قرار گیرد ۱۵۰۰۰۰۰تومان محسوب شده و همچنین در صورت دریافت اضافی از مشتریان مبلغ اضافه به مشتری بازگردانده و با متخلفان برخورد جدی می شود.

به گزارش صبح مشهد، اعظم حسنی درمیان امشب در اولین نشست خبری خود در سالن جلسات اتحادیه صنف بانوان آرایشگر مشهد اظهار کرد: حدود ۷۰ درصد بانوان آرایشگر مشهد، سرپرست خانوار هستند و دارا بودن آرایشگاه ها از سرویس بهداشتی الزامی است و تعداد کمی آرایشگاه در سطح شهر وجود دارد که سرویس بهداشتی ندارند.

وی در خصوص تعداد واحدهای آرایشگری در مشهد، ادامه داد: حدود ۲ هزار عضو دارای پروانه در مشهد وجود دارد که ۵۶۰ واحد برای اخذ پروانه کسب اقدام کرده اند و همچنین ۱۲۳ واحد تمدیدی در سه سال گذشته بوده است.

رئیس اتحادیه صنف بانوان آرایشگر مشهد افزود: اتحادیه دارای ۵ کمیسیون است که از جمله کمیسیون فنی، کمیسیون آموزشی، کمیسیون شکایت، کمیسیون حل اختلاف، کمیسون بازرسی را می توان نام برد که بیشتر هم کمیسیون های آموزشی، شکایت و بازرسی فعال هستند.

حسنی درمیان متذکر شد: در طول سه سال گذشته حدود یک هزار و ۱۵۰ نفر توسط اتحادیه بانوان آرایشگر مشهد در ۳۶ جلسه آموزش دیده اند.

وی از پلمپ ۴۴۸ واحد آرایشگاه در طول سه سال گذشته در مشهد خبر داد و یادآور شد: کاشت ناخن، کاشت مژه، خدمات سلاریوم و فروش داروهای لاغری در آرایشگاه ها ممنوع و غیر مجاز است.

رئیس اتحادیه صنف آرایشگر مشهد از کاهش ۹۸ درصدی شکایت مردمی از آرایشگران خبر داد و اشاره کرد: در طول سه سال گذشته ۱۶۲۵فرم تأییدیه پر، ۲۸۵فرم شکایت تکمیل و همچنین۲۷۰ مورد بررسی و نظر شاکی جلب شده و ۱۵تای دیگه در حال رسیدگی میباشد.

حسنی درمیان در خصوص رسیدگی به شکایات مردم، گفت: پس از پر کردن فرم شکایت توسط مشتریان ظرف یک هفته اتحادیه پاسخگو است که مشتریان و مردم می توانند با شماره های ۳۶۰۱۰۳۰۹ و ۳۶۰۱۰۳۰۸ تماس حاصل نمایند.

وی تاکید کرد: سقف دریافت هزینه جهت ارائه خدمات آرایشگری یک میلیون و ۵۰۰ تومان است که در صورت اخذ مبلغ اضافه به مشتری بازگردانده و با متخلفان برخورد جدی می شود.

در ادامه این نشست بازرس هیئت مدیره بانوان آرایشگر مشهد گفت: کاشت مژه و کاشت ناخن در آرایشگاه ها غیر مجاز است.

print
Print Friendly

ارسال نظر