: کدخبر
13405
: تاریخ
۱۳۹۶/۰۹/۰۷

۸۳۵ ناشر داخلی و خارجی در نمایشگاه ناشران جهان اسلام حضور می‌یابند

0

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی گفت: حضور ۸۳۵ ناشر ایرانی و خارجی در  نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام در مشهد قطعی شده است.

به گزارش صبح مشهد، سیدسعید سرابی ظهر امروز در نشست خبری نمایشگاه ناشران جهان اسلام در پردیس کتاب امام مشهد اظهار داشت: طرح‌هایی همچون طرح‌های پاییزه، عیدانه و تابستانه کتاب برای حمایت از کتابفروشی‌ها و افراد اهل مطالعه است که طرح پویش کتابگردی از جمله این طرح‌هاست که با استقبال زیادی در مشهد مواجه شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: دارندگان بن کتاب می‌توانند بن کتابشان را از کتابفروشی‌هایی که در این طرح‌ها ثبت نام کردند، برای خرید کتاب خرج کنند. پردیس کتاب مشهد بیشترین آمار فروش کتاب در پویش کتابگردی در کشور را داشته است.

سرابی در ادامه با اشاره به نمایشگاه ناشران جهان اسلام در مشهد مقدس افزود: در این نمایشگاه از ۱۱ نویسنده و مولف استان تقدیر به‌عمل خواهد آمد. همچنین ۱۷ مورد نشست تخصصی کتاب برگزار خواهد شد و ۱۰ مورد جشن امضای کتاب خواهیم داشت.

وی با اشاره به سایر برنامه‌های طراحی شده در ایام برگزاری این نمایشگاه خاطرنشان کرد: ۳۰ مورد رونمایی کتاب، برگزاری سه شب شعر و همچنین برگزاری ۶ شب فرهنگی شهرستان‌های استان خراسان رضوی از دیگر برنامه‌هایی است که در ایام برگزاری نمایشگاه ناشران جهان اسلام در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد مقدس تدارک دیده شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: با هماهنگی انجام شده با آموزش و پرورش امسال در ایام نمایشگاه، روزانه ۶۰ دستگاه اتوبوس برای ایاب و ذهاب دانش آموزان در سطح شهر مشهد به نمایشگاه آماده هستند.

سرابی افزود: در نمایشگاه امسال،  ۲۵ ناشر به صورت مستقیم و ۱۱۰ نماینده ناشر در نمایشگاه امسال حضور دارند، همچنین ۲۹ هزار عنوان کتاب از ۱۷ کشور در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه امسال ساعت برگزاری نمایشگاه برای اولین بار از ۱۰ صبح تا ۹ شب خواهد بود تصریح کرد: حضور ۸۳۵ ناشر ایرانی و خارجی در  نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام در مشهد قطعی شده است.

منبع: تسنیم

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر