: کدخبر
12484
: تاریخ
۱۳۹۶/۰۷/۲۷

خبرگزاری رضوی چند زبانه می شود/ ارسال بیش از ۹۲۰ هزار اثر به پانزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع)

0

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) گفت: در حال حاضر خبرگزاری رضوی روزانه بیش از ۱۰ هزار بازدید کننده دارد و در نظر داریم تا پایان سال زبان های عربی و انگلیسی این خبرگزاری نیز راه‌اندازی شود.
به گزارش صبح مشهد به نقل از خبرگزاری فرهنگ رضوی، اکبر شیخ در گردهمایی معاونان اداری و مالی ذی‌حسابان ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های کشور که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) را در حالی پشت سر گذاشتیم که شاهد شور و نشاط بیشتری نسبت به جشنواره‌های قبل بودیم و امسال با حضور و همت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور جشنواره شانزدهم منسجم‌تر و قوی‌تر از سالهای گذشته برگزارمی شود.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) تصریح کرد: بیش از ۹۲۰ هزار اثر به جشنواره پانزدهم رسید که با رشد ۸۷ درصدی همراه بوده است.
وی رشد ۸۲ درصدی توسعه کمی فعالیت‌ها، افزایش ۵ برابری مشارکت جدی سازمان‌ها، نهادها و ارگان‌ها و…را حاکی از افزایش فعالیت‌ها در این دوره از جشنواره دانست و افزود: این افزایش فعالیت‌ها در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) نشانه حضور گسترده‌تر مسئولان ارشاد در برنامه‌های استان، استانداران، نمایندگان ولی‌فقیه، مسئولان فرهنگی و دانشگاهی در این برنامه ها نسبت به گذشته است.
دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، با اشاره به مردمی‌تر شدن جشنواره پانزدهم نسبت به جشنواره‌های قبل گفت: قطعاً تا رسیدن به هدف اصلی و نقطه مطلوب فاصله‌داریم و در حال حاضر از تمام پتانسیل‌های موجود، اقوام و اقلیت‌های مذهبی مختلف در کشور برای برگزاری این جشنواره بهره می‌گیریم.
شیخ اظهار کرد: امام رضا (ع) متعلق به عالم بشریت و همه مخلوقات است و بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) به دنبال فعالیت با نگاه به همه سلایق و با حفظ همه شرایط است.
وی با اشاره به راه‌اندازی موسسه احیای امر ولایت در حوزه انتشارات؛ گفت: با احیای موسسه احیای امر ولایت به شاخصه‌های خوبی دست یافتیم و تاکنون در استان خراسان رضوی ۶۴ عنوان کتاب تولید و به دست ما رسیده است.
وی انتقال خبرگزاری رضوی به مشهد مقدس را از دیگر اقدامات بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) در چند ماه گذشته عنوان کرد و افزود: در حال حاضر خبرگزاری رضوی روزانه بالغ بر ۱۰ هزار بازدید کننده دارد و در نظر داریم تا پایان سال زبان های عربی و انگلیسی نیز در این خبرگزاری راه‌اندازی شود.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) بیان کرد: در سه‌ماهه پیش رو دفاتر این خبرگزاری در استان های مازندران، گلستان، کردستان، گیلان، خوزستان، اردبیل و سیستان و بلوچستان راه‌اندازی می‌شود و شمار دفاتر خبرگزاری رضوی تا پایان سال ۹۶ به بیش از ۱۳ دفترخواهد رسید.
این مقام فرهنگی کشور اظهار کرد: بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) در جهت معرفت افزایی که هدف اصلی تأسیس این خبرگزاری و بنیاد است حرکت می کند.
وی تاسیس اندیشکده رضوی را یکی از کارهای مهم بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) عنوان کرد و افزود: حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ برنامه هم‌اندیشی در سال در این اندیشکده برگزار خواهد شد و با توجه به اینکه حدود یک ماه است که از راه‌اندازی این اندیشکده گذشته تاکنون ۵۳ نشست در آن برگزارشده و تا پایان سال این رقم به ۲۵۰ برنامه خواهد رسید.
شیخ تصریح کرد: در اندیشکده رضوی از همه ظرفیت‌های مشهد مقدس، نخبگان، محققان، پژوهشگران، ادیبان، نویسندگان، دانشگاهیان، روحانیت معظم و… بهره کافی و لازم را خواهیم کرد تا با رویکرد جدید جشنواره شانزدهم را شروع کنیم.
وی بیان کرد: بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) تلاش می‌کند که فعالیت هایش از مشارکت مالی به مشارکت مردمی و جمعی با کمک خیرین سوق داده شود و از ستادهای استانی و پتانسیل‌های خوب استان در حوزه استانداران، سازمان برنامه‌وبودجه و خیرین هر استانی برای همان استان بهره‌ می گیرد.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) بیان کرد: اگر ما ستادهای استانی خود را فعال کنیم چه‌بسا جشنواره امام رضا (ع) که یکی از بهترین جشنواره‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است بسیاری از جشنواره‌های دیگر را در زیر سایه نام مبارک این امام پوشش دهد.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر