: کدخبر
12409
: تاریخ
۱۳۹۶/۰۷/۲۲

طراحی نقاشی دیواری برای اجرا در میدان فردوسی مشهد مقدس

0

مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی پس از اجرای اولین نقاشی دیواری در چهارراه شهدا مشهد مقدس، طراحی دومین نقاشی دیواری برای اجرا در میدان فردوسی را آغاز کرده است.

به گزارش صبح مشهد به نقل از آستان نیوز، مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی با اشاره به ظرفیت عظیم نقاشی دیواری در انتقال مفاهیم و معارف اصیل اسلامی و ایرانی، گفت: نقاشی دیواری یکی از هنرهای ماندگار و ارزشمندی است که می تواند ضمن زیباسازی محیط شهری، پیام های عمیقی را به مخاطبان ارائه کند.

محمد امین توکلی زاده به اجرای نقاشی دیواری مبارزه دائمی خستگی ناپذیر در چهارراه شهدای مشهد مقدس اشاره و عنوان کرد: در این اثر تلاش کردیم عبارت «مبارزه دائمی خستگی ناپذیر» که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سیره حضرت رضا(ع) عنوان شده بود را با ترکیبی از تصاویر شهدای عزیز در عرصه های مختلف به نمایش بگذاریم.

وی هم چنین با اشاره به آغاز مراحل طراحی نقاشی دیواری برای دیوارهای اطراف میدان فردوسی، افزود: اکنون به دنبال اجرای اثری ارزشمند دیگری در این مکان هستیم.

توکلی زاده با بیان اینکه مراحل طراحی این اثر در حال انجام است و کار به یکی از هنرمندان برجسته این عرصه سفارش داده شده است، افزود: در نظر داریم سیر جریان مقاومت در فرهنگ اسلامی و ایرانی را با ترکیبی تصویری از داستان های شاهنامه و دیگر عرصه های مقاومت تا به امروز شامل انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم و … به تصویر بکشیم.

وی ابراز امیدواری کرد پس از تکمیل مطالعات تصویری و تایید طرح نهایی، عملیات اجرایی این پروژه طی ماه های آتی آغاز شود.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر