: کدخبر
12394
: تاریخ
۱۳۹۶/۰۷/۲۲

ثبت نام اینترنتی برای اهدای خون در خراسان رضوی

1

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی از آغاز نوبت دهی و ثبت نام اینترنتی برای اهدای خون در این استان خبر داد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی انتقال خون، دکتر حمید اسلامی گفت: این سامانه به منظور تکریم و جلوگیری از اتلاف وقت اهدا کنندگان و همچنین مدیریت بهتر اهدای خون راه اندازی شده است.
وی افزود: اهدا کنندگان خون می توانند با مراجعه به سایت www.nobatdehi.ibto.ir پس از انتخاب روز و ساعت مراجعه با دریافت کد رهگیری به مرکز خونگیری مراجعه و پذیرش شوند.
وی اظهار کرد: اهدای خون منوط به داشتن شرایط لازم از قبیل حداقل ۱۸ و حداکثر ۶۰ سال سن، حداقل وزن ۵۰ کیلو گرم، فواصل سه ماهه در اهدای خون و همراه داشتن اصل کارت شناسایی است.
مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: در ۶ ماه اول امسال بیش از ۹۳ هزار نفر در این استان برای اهدای خون مراجعه کردند که حدود ۷۲ هزار نفر از این تعداد شرایط اهدای خون را داشته و از آنها خونگیری به عمل آمده است.
وی افزود: بیش از نیمی از اهدا کنندگان خون در استان خراسان رضوی طی این مدت، اهداکنندگان مستمر بوده اند که حدود سه بار در سال مبادرت به اهدای خون کرده اند.
استان خراسان رضوی، بعد از استان های تهران و فارس، سومین تولید کننده خون در کشور به شمار می رود.
هم اکنون ۱۰ پایگاه انتقال خون در مشهد و دیگر شهرستان های خراسان رضوی فعال است که از این تعداد پنج پایگاه در مشهد و پنج پایگاه در شهرستان های نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه، قوچان و گناباد دایر است.
اداره کل انتقال خون خراسان رضوی وظیفه تامین خون ۵۸ بیمارستان در استان خراسان رضوی را بر عهده دارد.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

گفتگو۱ دیدگاه

  1. امان الله بختیارنیا

    با عرض سلام و ادب باطلاع می رسانم :
    شهرک غرب مشهد (قاسم آباد) فاقد پایگاه انتقال خون است ، لذا تقاضا دارد که نسبت به ایجاد و راه اندازی آن اقدام نمائید .

ارسال نظر