: کدخبر
12279
: تاریخ
۱۳۹۶/۰۷/۱۳

رفع توقیف از خط اعتباری کاسپین

0

احتمال آغاز تعیین تکلیف تا ۲۰۰ میلیونی های کاسپین به زودی

عضو شورای پول و اعتبار از رفع توقیف بخشی از خطوط اعتباری بانک مرکزی برای پرداخت بدهی سپرده‌گذاران کاسپین خبر داد و گفت: این کار روند تامین سپرده‌های سپرده‌گذاران کاسپین را تسهیل می‌کند.
به گزارش صبح مشهد به نقل از ایسنا، محمدرضا تابش با اشاره به برگزاری جلسه شورای پول و اعتبار، گفت: در این جلسه دستورالعمل قوانین و مقررات موسسات اعتباری به تصویب رسید و در ادامه بحث مفصلی درباره چگونگی فعل و انفعالات اتفاق افتاده در برخی موسسات فاقد مجوز یا دارای مجوز که دچار بحران شده‌اند، شد و اعضا نظرات خویش را پیرامون چگونگی تامین سپرده‌های مردم بیان کردند.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این‌که در این جلسه بحث مدیریت بانک مرکزی در کمک به حل مشکل و اعطای خطوط اعتباری مطرح شد، افزود: برای نظارت بر فروش اموال و املاک این قبیل موسسات و چگونگی صرف آن برای تامین سپرده‌های مردم، قرار شد هیئتی مرکب از نمایندگانی از هیئت تسویه فرشتگان، هیئت‌مدیره کاسپین، نماینده بانک مرکزی، نماینده دادستانی، نماینده وزارت اقتصاد و دارایی و دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکیل شود.
به گفته تابش، همچنین دادستان کل اعلام کرد، با پیگیری‌های انجام شده کلیه مبالغ خطوط اعتباری که بعضی محاکم قضایی آن را توقیف کرده بودند، آزاد شده  است که روند تعیین‌تکلیف سپرده‌گذاران تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان و همچنین پس از آن تا ۲۰۰ میلیون تومان کاسپین را، تسهیل خواهد کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شد فعلا بخشی از سپرده‌های مردم از محل خطوط اعتباری بانک مرکزی که در قبال قیمت‌گذاری و فروش اموال و املاک این‌گونه موسسات اعتباری تامین می‌شود، پرداخت شود و در مراحل بعدی در صورت لزوم مجلس و دولت راجع به چگونگی تامین خسارات‌ سپرده‌گذاران تصمیم بگیرند.
در خور ذکر است تعیین تکلیف تا ۱۰۰میلیونی های کاسپین ۲۴ تیرماه آغاز شد و بعد از آن تا کنون اطلاعیه دیگری صادر نشده است .

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر