: کدخبر
12028
: تاریخ
۱۳۹۶/۰۶/۱۷

تشریح برنامه‎های جشن عید غدیر در حرم مطهر رضوی

0

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی گفت: همزمان با عیدالله‎اکبر، جشن با شکوهی با حضور عموم زائران در حرم ملائک پاسبان رضوی برگزار می‏‌شود.
به گزارش صبح مشهد به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام سید جلال حسینی با اعلام این خبر اظهار کرد: ویژه برنامه شامگاهی عید غدیر، جمعه و شنبه ۱۷ و ۱۸ شهریورماه بعد از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع رضوی برگزار می‎شود.
وی ادامه داد: در ویژه برنامه شب عید غدیر حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و در ادامه مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت(ع) به مدیحه‎سرایی می‎پردازند.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی درباره برنامه روز عید غدیر عنوان کرد: ویژه برنامه جشنی در روز عید غدیر، شنبه ساعت ۱۰ تا ۱۲ با حضور مسئولان کشوری و لشکری، خادمان امام هشتم(ع) و همچنین زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
وی عنوان کرد: در ویژه برنامه جشن روز عید غدیر دکتر سعدی با موضوع ولایت به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی گفت: در برنامه‏های این عید فرخنده مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) چون محمود کریمی، میثم مطیعی، احمد واعظی، ابراهیم قانع و مهدی سروری به مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی می‎پردازند.
وی اجرای گروه تواشیح را از دیگر برنامه‌های این مراسم معرفی و عنوان کرد: در ایام دهه ولایت و عید غدیر ویژه برنامه‎های متعددی در طول شبانه روز تدارک دیده شده که در صحن‌ها و رواق‎ها برگزار می‎شود.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی با اشاره به ویژه برنامه‎های اختصاصی زائران غیر ایرانی در حرم مطهر رضوی گفت: این مراسم‎ با هدف تبیین جایگاه ولایت برگزار می‎شود.
به گفته حجت الاسلام حسینی مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی در رواق‌های دارالمرحمه، کوثر و غدیر نیز بخشی دیگر از ویژه برنامه‎های عید غدیر برای زائران غیر ایرانی است.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی یادآور شد: هرگونه امکانات رفاهی برای حضور زائران و مجاوران در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) فراهم است.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر