: کدخبر
11078
: تاریخ
۱۳۹۶/۰۴/۰۱

رویکرد شورای پنجم تعاملی با حفظ هویت اصلاح طلبی/ مردم به تغییر رای شفاف و معناداری دادند!

0

شورای پنجم به عنوان، شورای شهر خدمت خواهد کرد نه شورای شهرداری و ما رویکرد تعاملی خود را با حفظ هویت اصلاح طلبی پیش خواهیم برد.

نشست خبری دبیر و سخنگوی منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد. به گزارش صبح مشهد، محمد رضا حیدری با بیان اینکه به نشاط و شادابی شهر توجه خواهیم کرد و دغدغه‌ها و نگرانی‌های عالمان دینی و کارشناسان را در نظر می‌گیریم، یادآور شد: معتقدیم می‌توان نشاط و شادابی هنجارمند را در جامعه گسترش داد.

وی در خصوص نحوه انتخاب شهردار مشهد، یادآور شد: در مجموع ۳۰ نفر و هر عضو منتخب دو نفر را مشخص می‌کنند که این انتخاب‌ها بر اساس سابقه فعالیت‌های بخش دولتی، خصوصی و موفقیت‌هایی که داشته‌اند، است.

حیدری اضافه کرد: در حوزه‌های عمران، شهرسازی، حمل و نقل، برنامه و بودجه و فرهنگی نظراتشان را دریافت می‌کنیم سپس این اطلاعات در اختیار منتخبین قرار می‌گیرد و آن‌ها در زمان مقرر ۱۰ نفر از ۳۰ نفر را انتخاب می‌کنند.

دبیر منتخبان شورای شهر مشهد با بیان اینکه برای ۱۰ نفر متغیرهایی را تنظیم می‌کنیم و در حوزه مدیریت شهری از آن‌ها برنامه خواهیم خواست، ادامه داد: هر کدام از افراد در یک جلسه از برنامه خود دفاع می‌کنند و در نهایت به سه نفر خواهیم رسید که در روزهای پایانی تصمیم‌گیری نهایی را انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه از ظرفیت تخصص‌های دیگر استفاده می‌کنیم و در نهایت یک نفر را معرفی می‌کنیم، عنوان کرد: ۱۵ تیرماه به ۱۰ نفر و سوم مرداد ماه به یک نفر می‌رسیم.

حیدری یادآور شد: در خصوص بومی یا غیر بومی بودن بحث مفصلی شده و اولویت اصلی با شهردار بومی است.

وی با بیان اینکه هویت جریان اصلاح‌طلبی را کنار نمی‌گذاریم، اما قطعا مدیریت شهری را به یک فضای سیاسی تقلیل نخواهیم داد، عنوان کرد: با حفظ گرایش‌ها باید بتوانیم تلاش کنیم تا آینده‌ای بهتر برای شهر مشهد رقم بخورد.

سخنگوی منتخبان شورای شهر مشهد افزود: برای حفظ کرامت جامعه خبری و رسانه‌ای در کنار فعالیت اعضای شورای شهر کارگروه رسانه نیز شکل گرفته است که از این کارگروه درخواست شده تا سازوکار مناسبی را برای حوزه اطلاع‌رسانی شورا و شهرداری مشهد تنظیم کنند.

حیدری در خصوص رویکرد شورای پنجم با آستان قدس در پاسخ به ایسنا، گفت: رویکرد ما با آستان قدس تعاملی و بر اساس منافع مردم خواهد بود؛ در روزهای آتی جلساتی با تولیت آستان قدس خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه شهرداری کنونی درآمد آینده شهر را تهاتر کرده‌اند و این موضوعات مشکلات زیادی را به وجود آورده است، خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم حاشیه شهر مشهد افزایش یابد و در این زمینه باید اقدامات لازم در نظر گرفته شود.

سخنگوی شورای پنجم شهر مشهد افزود: تلاش می‌کنیم در حوزه ایجاد اشتغال در حاشیه شهر نیز گام‌های بسیار مثبتی برداشته شود؛ اقدامات ما در حاشیه شهر خیرخواهانه نیست و در جهت توانمندی آنان فعالیت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: برخی گفتند انتخابات تایید شود فرش قرمز پهن می‌کنیم، فرش قرمز را نخواستیم لطفا از تصویب مصوبه‌هایی که برای آینده شورا تعهد ایجاد می‌کند، جلوگیری کنید.

حیدری با بیان اینکه در بافت فرسوده حرم مطهر رضوی باید دغدغه‌های مردم در نظر گرفته شود، ادامه داد: درخواست شده که در این خصوص تجدیدنظر شود، مشاور جدید در این زمینه منصوب شده و طرح را آماده کرده است.

دبیر و سخنگوی شورای پنجم شهر مشهد افزود: در خصوص انتخابات هیات رئیسه نیز در هفته نخست مرداد ماه تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

حیدری عنوان کرد: شهر بر مبنای خرد جمعی اداره خواهد شد و تلاش می‌کنیم آینده ای بهتر برای شهر رقم بخورد.

وی افزود: از مدیران می‌خواهیم در خصوص هبه‌ها و قراردادهایی که بار مالی و حقوقی دارد، اجازه دهند شورای پنجم تصمیم‌گیری کند.

حیدری با اشاره به اینکه مدیرانی که در این فرآیند تصمیم‌گیری نقش داشته‌اند باید پاسخگو باشند، اضافه کرد: بدنه کارشناسی شهرداری را سرمایه اصلی سازمان می‌دانیم و از شهردار منتخب خواهیم خواست از ظرفیت داخل شهرداری استفاده کند.

سخنگوی شورای پنجم خاطرنشان کرد: برای حضور در راهپیمایی روز قدس از همه مردم دعوت می‌کنم در راستای برنامه‌هایی که اعلام کرده‌ایم برای تحقق آن‌ها نقش رسانه‌ها بسیار ویژه است.

وی افزود: مشارکت حداکثری مردم و توان دفاعی کشور دو عامل بسیار مهم برای کشور محسوب می‌شوند و این اقدام ارزشمند و به موقع سپاه پاسداران را ارج می‌نهیم و از آن حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه به عنوان یک رویکرد فرهنگی به موضوع ایثار و شهادت باور قلبی داریم، گفت: هنر، سینما و تئاتر می‌توانند نوآوری‌های بسیار ارزشمندی را خلق کنند.
سخنگوی منتخبان شورای شهر مشهد اضافه کرد: برای مثال باغ موزه دفاع مقدس با ۱۳٫۵ هکتار یکی از ظرفیت‌هایی است که می‌توان برای پاسداشت شهدا از آن حمایت کرد و قطعا شورا ساخت این موزه در اولویت قرار خواهد داد.

حیدری در پاسخ به سؤالی در خصوص مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت: متاسفانه رویداد مشهد ۲۰۱۷ برای شهروندان، بومی نشده است و ما تلاش می کنیم طی چند ماهه باقی مانده تا پایان سال میلادی، چند برنامه فاخر فرهنگی را اجرایی نماییم.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر