: کدخبر
10980
: تاریخ
۱۳۹۶/۰۳/۱۸

۳۰۰ هزار قرص نان صلواتی در شب ولادت امام حسن مجتبی(ع) توزیع می‌شود

0

نایب رئیس اتحادیه نانوایان مشهد گفت: همزمان شب میلاد فرخنده کریم اهل بیت(ع)، حضرت امام حسن مجتبی(ع) ۳۰۰ هزار قرص نان صلواتی در مشهد، خواف و سرخس توزیع می‌شود.
محمدرضا حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: همزمان شب میلاد فرخنده کریم اهل بیت(ع)، حضرت امام حسن مجتبی(ع) نان صلواتی در مشهد توزیع می‌شود.
وی افزود: از سال ۱۳۸۰ این کار همزمان با چهاردهمین روز از ماه مبارک رمضان و در آستانه نیمه این ماه مبارک که مصادف با ولادت با سعادت کریم اهل بیت(ع)، حضرت امام حسن مجتبی(ع) است اجرا می‌شود و امسال برای هفدهمین سال پیاپی است که توزیع نان صلواتی انجام می‌شود.
نایب رئیس اتحادیه نانوایان مشهد با بیان اینکه در این روز ۳۰۰ هزار قرص نان به صورت رایگان و به صورت به مردم روزه‌دار تقدیم می‌شود، خاطرنشان کرد: ۱۸۰ نانوانی این سه شهر این نان‌های صلواتی را توزیع می‌کنند که شامل ۱۵۰ نانوایی در مشهد، ۱۵ نانوایی در خواف و ۱۵ نانوایی در سرخس است و به طور میانگین هر واحد نانوایی ۲ هزار قرص نان را به مردم روزه‌دار اهدا می‌کند.
حبیبی تصریح کرد: در این روز نانوایی‌های معین شده از ساعت ۱۶ تا اذان مغرب اقدام به توزیع نان صلواتی می‌کنند.
وی تأکید کرد: در روز چهاردهم رمضان ۱۸۰ هزار قرص نان همزمان با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مساجد سطح شهر مشهد به‌ویژه مناطق حاشیه شهر به نمازگران روزه‌دار اهدا می‌شود که این کار در قالب ۹۰ هزار بسته ۲ تایی نان انجام می‌شود و مشابه این کار در مساجد تعدادی از شهرستان‌های خواف و سرخس نیز اجرا می‌شود.
نایب رئیس اتحادیه نانوایان مشهد با اشاره به اینکه توزیع نان صلواتی همه ساله و در آستانه نیمه ماه مبارک رمضان سالروز میلاد فرخنده کریم اهل بیت(ع)، حضرت امام حسن مجتبی(ع) انجام می‌شود، بیان کرد: این کار به همت خیران نیک‌اندیش مجمع نکوداشت امام حسن مجتبی(ع) اجرا می‌شود و در آستانه این عید مبارک نان صلواتی به روزه‌داران ماه مهمانی خدا توزیع می‌شود و برای اجرای این امر خیر و خداپسندانه مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

print
Print Friendly

ارسال نظر