: کدخبر
10397
: تاریخ
۱۳۹۶/۰۲/۰۵

لزوم تقویت دولت های محلی و پارلمان های شهری در دوره مدرن 

0

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری از دستاوردهای علمی خبگان و متخصصان استفاده می شود.

به گزارش صبح مشهد، محمدکمال سروی ها صبح امروز در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری، در اظهار کرد: در سه دهه اخیر، شهرنشینی در کشورمان سیر سعودی پیدا کرده است و مردم بیشتر به سمت زندگی در شهرها روی آورده اند.

وی افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، ۷۰ درصد جمعیت ایران در روستاها زندگی می کردند و فقط ۳۰ درصد شهرنشین بودند اما در حال حاضر برعکس دوران انقلاب،  ۷۴ جمعت در شهرهای بزرگ مستقر شده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: برقراری تعاملات اجتماعی و ایجاد الزامات زندگی شهرنشینی نیازمند استفاده از تجارب دیگران و تضارب آرا با متخصصان داخلی و خارجی است لذا باید همایش های ملی و بین المللی برگزار شود.

وی با بیان اینکه کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری با هدف استفاده ظرفیت نخبگان و تجارب ارشمند برگزار شده است، ابراز داشت: بالغ بر ۲۰۰ مقاله به این کنفرانس بین المللی ارائه شده است و برخی از آن ها هم در پنل های تخصصی توسط اساتید ملی و بین المللی حوزه مدیریت شهری ارائه می شود.

سروی ها ادامه داد: ارائه دستاوردهای علمی نخبگان و متخصصان در این کنفرانس بین المللی می تواند دستاورد ارزشمندی برای مشهد و مدیریت شهری خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد همچنین با اشاره به معرفی کلانشهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ میلادی گفت: رویداد «مشهد۲۰۱۷، پایتخت فرهنگ اسلامی» فرصت بسیار مناسبی است که باید از آن برای معرفی ظرفیت های این کلانشهر به جهان اسلام بهره برداری کرد.
وی کندی نظام اداری و تمرکز گرایی آن را از جمله مشکلات و مسائل پیش رو دانست و بر ضرورت تقویت جایگاه شهرداری ها به عنوان دولت های محلی و شوراها به عنوان پارلمان های شهری تاکید کرد.

ضرورت یکپارچه سازی شهری و پرداخت به موضوع پژوهش به عنوان مهم ترین بخش دانایی جامعه از دیگر موارد اشاره شده رئیس شورای اسلامی شهر مشهد بود.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر