: کدخبر
9688
: تاریخ
۱۳۹۵/۱۲/۰۳

همایش پژوهشی زکات با حضور خیرین جهان اسلام در مشهد برگزار می شود

0

تلاش می شود همایش پژوهشی زکات با حضور خیرین از کشورهای اسلامی نیمه دوم سال آینده در پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار شود.

مدیر کل کمیته امداد حضرت امام خمینی( ره ) استان خراسان رضوی در حاشیه نشست خبری جشن احسان و نیکوکاری در گفتگو با صبح مشهد، با اشاره به برنامه های پیش بینی شده امداد برای رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام افزود: طرح برگزاری همایش ملی پژوهشی زکات با دعوت از خیرین داخل و خارج از کشورمان آماده شده که امیدواریم طی نیمه دوم سال آینده در مشهد برگزار شود.
مسعودیان راد در ادامه با اشاره به اشتراکات فراوان بین فرقه های مختلف اسلامی، موضوع زکات را از دستورات مسلم قرآن بیان کرد و خاطر نشان ساخت: تبادل تجربیات، تشریک مساعی در فقرزدایی، توسعه و رفاه با محور زکات از مباحث محوری این همایش پژوهشی خواهد بود.
وی در پایان از همکاری مراکز و مجامع دانشگاهی به ویژه دانشگاه فردوسی، رضوی و امام صادق( ع ) در برگزاری این همایش بزرگ بین المللی خبر داد.

 شعار امسال جشن نیکوکاری بهار همدلی شکوه مهربانی نام گذاری شده است که از ۱۸ اسفند ماه به مدت ۳ روز در مشهد برگزار می شود.

مسعودیان راد در نشست خبری با اصحاب رسانه نیز از جمع آوری ۱۵ میلیارد  ریال کمک های مردمی در جشن سال گذشته خبر داد و افزود: هدفگذاری امداد برای جشن نیکوکاری سال جاری ۵۰ میلیارد ریال می باشد.وی همچنین از خارج شدن۱۱ درصد مددجویان کمیته امداد در قالب طرح توانمندی از پوشش این نهاد خبر داد.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر