: کدخبر
9032
: تاریخ
۱۳۹۵/۱۰/۲۸

قاره آمریکا را یک خراسانی کشف کرد نه کریستف کلمب

0

طبق تحقیقی که انجام دادم قاره آمریکا را یک مسلمان خراسانی کشف کرد نه کریستف کلمب
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مشهد را امام رضا(ع) به وجود آورد و به واسطه شهادت ایشان، شهر ایجاد شد و در همین راستا، نباید گفته شود مشهد بلکه باید مشهد الرضا(ع) عنوان شود.

به گزارش صبح مشهد، حسن رحیم‌پور ازغدی در جلسه  آموزشی پیوست فرهنگی و اجتماعی در تحقق شهر اسلامی اظهار داشت: باتوجه به اینکه بیش از ۶۰درصد بزرگان دنیای اسلام از سرزمین خراسان بزرگ رشد پیدا کردند، در همین راستا، شهر مشهد مهد پرورش چهره‌های کشوری و بین المللی شناخته شده و زمینه ساخت تمدن اسلامی از این شهر شکل گرفته است.

وی افزود: در همین راستا تحقیقی انجام دادم که کریستف کلمب امریکا را کشف نکرد، بلکه یک مسلمان خراسانی بوده که به امریکا رفته است و این قاره را کشف کرده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: طبق آخرین تحقیقات بدست آمده،از خاطرات غربی‌ها مشاهده می شود، پول عربی در این قاره پیدا شده است.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه اروپا آلوده‌ترین قاره دنیا به فحشا و فساد است، اذعان داشت: مطالعات نشان می دهد، طی ۳۰سال بزرگترین جنگ‌ها در اروپا اتفاق افتادند.

وی تصریح کرد: این جنگ‌ها در قاره اروپا به سایر کشورها انتقال پیدا کرد و همین امر باعث شد اغلب شهرها خراب شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان گفت:این شهر را امام رضا(ع) به وجود آورد و به واسطه شهادت ایشان، شهر ایجاد شد و در همین راستا، نباید گفته شود مشهد بلکه باید مشهد الرضا(ع) عنوان شود.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر