: کدخبر
7811
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۸/۲۴

خستگی و خواب آلودگی مهم ترین علت تصادف زائران کربلا

0

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با هشدار به رانندگان اتوبوس ها و سواری‌ها گفت: مهم ترین علت تصادف زائران در چند روز گذشته خستگی و خواب آلودگی بود.

به گزارش صبح مشهد به نقل از مهر، سرهنگ نادر رحمانی گفت: تنها یک هفته تا اربعین حسینی مانده است از این رو، از هفته پیش تردد در مرز مهران به سمت کربلا افزایش چشمگیری داشته و در طول همین مدت،  زائران بارها دچار حوادث تلخ شده اند.

وی گفت: روز جمعه در دو محور صالح آباد به مهران و دهلران به مهران، شاهد افزایش تردد وسایل نقلیه نسبت به روز مشابه در اربعین سال گذشته بودیم. بررسی ها نشان می دهد در محور صالح آباد به مهران، ۱۶ درصد از ترددها مربوط به اتوبوس ها بوده و در محور دهلران به مهران نیز سهم اتوبوس ها ۲۲ درصد اعلام شده است.

رحمانی در ادامه گفت: با توجه به افزایش نرخ تردد زائران ایام اربعین به سمت استان های مرزی، لازم است کلیه متولیان اعزام زائران اعم از شرکت های مسافربری، رانندگان و کمک راننده ها بدون عجله و با برنامه ریزی مناسب و رعایت نکات ایمنی و همراه داشتن تجهیزات کافی، دقت لازم را نسبت به جابه جایی زائران اربعین حسینی به کار برند و آماده سفر شوند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره مهم ترین علت تصادفات زائران بعد از شروع طرح اربعین گفت: مهم ترین علت تصادفات این چند روز، توجه نداشتن به جلو، خستگی و خواب آلودگی اعلام شده است همین طور رعایت نکردن حق تقدم در حوادث جاده ای این چند روز، به شدت تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: همه این عوامل نشان می دهد عجله و برنامه ریزی نداشتن راننده در طول سفر باعث ایجاد تصادفات جاده ای می شود. از این رو، از رانندگان انتظار می رود نکات ایمنی را بیشتر مدنظر قرار دهند تا مسافران این ایام به سلامت به مقصد برسند.رحمانی گفت: طرح اربعین با افزایش توان نظارتی و کنترلی پلیس، به طور مشخص در محورهای ۶ استان ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی و همدان از تاریخ ۲۰ آبان اجرا شده و کلیه تمهیدات لازم برای این ایام در اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.

print
Print Friendly

ارسال نظر