: کدخبر
7595
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۸/۱۵

رئیس جمهور خطاب به وزیر ارشاد: مشکلات رسانه ها را احصا و به اطلاع من برسانید

0

رئیس جمهور گفت: آقای دکتر صالحی امیری در اولین گام در وزارت ارشاد با اصحاب رسانه گفتگو و مشکلات آنها را به اطلاع من برسانید تا راه حلی برای آنها بیابیم.

به گزارش خبرنگار صبح مشهد از بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات درتهران ، دکتر حسن روحانی صبح امروز در آیین افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات در مصلی بزرگ امام خمینی تهران اظهار کرد: رسانه ابزار توسعه است و اگر میخواهیم جامعه امنی داشته باشیم نباید به ندای تروریسم و افراط گوش فرا دهیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: درشرایطی قرار گرفتیم که رسانه ها مسئولیت سنگینی را بدوش دارند و باید با توجه به بحران های منطقه شرایط امنی را درجامعه ایجاد کنیم.وی بااشاره به وضعیت منطقه و اقدامات گروه تروریستی داعش خاطرنشان کرد: اگرچه توان نظامی کشور جنبه بازدارندگی دارد ولی نقش سیاست خارجی و دیپلماسی نیز در حفظ امنیت کشور و منطقه بسیار حایز اهمیت است.

رسانه ها شفافیت و صداقت را سرلوحه کارخود قرار دهند

دکتر روحانی خطاب به رسانه ها گفت: رانت اطلاعات در میان رسانه ها وجود دارد و اغلب رسانه ها زودتر از مسئولین از حوادث و رویداد ها مطلع شده و بدون توجه به نظر مدیران عالی آن وزات خانه یا دستگاه اقدام به انتشار اخبار می کنند.

رییس جمهور با تاکید بر لزوم صداقت در عرصه خبر تصریح کرد: شفافیت و صداقت شعار این دوره نمایشگاه مطبوعات است و باید اصحاب رسانه این دو اصل را مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به برخی اقدامات وزیر سابق ارشاد بیان کرد: یکی از خدمات ارزنده دکتر جنتی کاهش دوره اخذ مجوز بود. یک نشریه باید سالها درنوبت تایید می ماند ولی اکنون این دوره انتظار ازچند سال به چند ماه رسیده است.

رییس جمهورخطاب به وزیر جدید فرهنگ وارشاد تاکید کرد: به عنوان اولین قدم در تصدی پست جدید با مسئولین رسانه ها گفتگو و مشکلات اصحاب رسانه را احصا و به اطلاع من برسانید.

دکتر روحانی افزود: مشکلات رسانه هارا در جلسه هیات وزیران مطرح کنید تا راه حل هایی برای رفع آنها پیدا کنیم.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر