: کدخبر
7454
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۸/۱۰

دوستداران فردوسی راهنمایان فرهنگی توس می شوند

1
 مدیر پایگاه میراث فرهنگی توس از ایجاد امکان جذب راهنمای افتخاری برای مجموعه فرهنگی و تاریخی آرامگاه فردوسی خبر داد.
به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، احسان زهره وندی گفت: فردوسی متعلق به همه مردم ایران است و همه ایرانی ها مدیون فردوسی هستند و به همین دلیل معرفی، حفظ و حراست از این گنجینه کم نظیر وظیفه همه دستگاه ها، بخش خصوصی و مردم است و تمام کسانی که به فردوسی، شاهنامه، زبان  فارسی، ادبیات، شعر، حکمت و اخلاق علاقه مند هستند می توانند در این طرح مشارکت کنند.

 

اقدامی برای آشنایی بیشتر مردم با حکیم ابوالقاسم فردوسی
وی با بیان اینکه هدف از طرح راهنمای افتخاری برای آرامگاه فردوسی خدمات رسانی مطلوب تر به گردشگران، آشنایی مردم با حکیم ابوالقاسم فردوسی و منطقه توس و جلوگیری از سردرگمی مسافران است، ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح کمبود راهنما در ایام نوروز و فصل تابستان تا حدود زیادی برطرف شود.
اولین دوره در نوروز ۹۶
زهره وندی گفت: متقاضیان پس از ثبت نام، در یک دوره آموزشی کوتاه مدت شرکت می کنند و پس از تایید و صدور کارت برای آنان برای اولین بار در نوروز۹۶ به کارگیری خواهند شد. وی گفت: مجموعه فرهنگی و تاریخی آرامگاه فردوسی باید پاتوق فرهنگی خراسان رضوی باشد و همه انجمن ها، سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی می توانند برنامه های فرهنگی، ادبی و نشست های خود را در این مجموعه برگزار کنند. وی افزود: استادان، دانشجویان، دانش آموزان و کلیه علاقه مندان برای ثبت نام در طرح راهنمای افتخاری آرامگاه فردوسی می توانند نام و مشخصات خود را به آدرس تلگرامی  روابط عمومی پایگاه توس اعلام کنند.

print
Print Friendly

گفتگو۱ دیدگاه

ارسال نظر