: کدخبر
7094
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۸/۰۱

اشتباه مخابرات، یک جوان را تا پای چوبه دار برد!

0

یک مرد کفاش که سه سال قبل به اتهام قتل یک عکاس دستگیر و پس‌ از محاکمه به اعدام محکوم شده بود، صبح چهار شنبه با حکم قضات دادگاه کیفری استان تهران بی‌گناه شناخته و آزاد شد.

 به‌گزارش صبح مشهد به نقل از ایسنا،  رسیدگی به پرونده این جنایت شامگاه ۲۸ آبان سال ۹۲ و همزمان با کشف جسد مرد جوانی توسط خواهرش آغاز شد. دختر جوان  پس از ورود به اتاق برادر ۲۶ ساله‌اش، با پیکر بی‌جان و خون آلود او روبه‌رو شد.

تحقیقات پلیسی برای افشای راز این جنایت مرموز ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان از شرکت مخابرات خواستند فهرست آخرین تماس‌های قربانی را در اختیارشان قرار دهد. به این‌ ترتیب، مرد جوانی که آخرین بار با مقتول تماس گرفته بود شناسایی و دستگیر شد اما وی در بازجویی‌ها منکر قتل شد و گفت که مقتول را نمی‌شناخته و روز حادثه نیز اشتباهی با وی تماس گرفته است.

با وجود این، وی به‌خاطر تناقض‌گویی‌هایش به اتهام قتل محاکمه و به قصاص محکوم شد اما قضات دیوان عالی کشور پس‌ از بررسی دقیق پرونده، این حکم را نقض کردند و پرونده را به دادگاه کیفری بازگرداندند.

صبح چهار شنبه گذشته بار دیگر متهم به‌ قتل از زندان به دادگاه منتقل شد تا از خود دفاع کند. او گفت: روز حادثه حدود ساعت ۴ بعدازظهر برای فروش کفش به بازار تهران آمده بودم که موقع برگشت در ایستگاه ۱۵ خرداد با «مقتول» آشنا شدم. او شماره‌اش را داد و گفت  می‌تواند در این زمینه کمکم کند. ساعتی بعد او به‌ من زنگ زد و موضوعی را مطرح کرد و بعد هم خداحافظی کردیم. سپس از متروی آزادی بیرون آمدم و راهی شهرستان سلماس شدم.قاضی گفت: آن‌ روز خط تلفن همراه شما در ورامین ردگیری شده است اما شما مدعی هستید به سلماس رفته‌اید؟متهم گفت: من هرگز آنجا نرفتم و مطمئنم شرکت مخابرات اشتباه کرده است.

سپس وکیل متهم در جایگاه ایستاد و در دفاع از موکلش گفت: با بررسی‌های دقیق متوجه شدیم که شرکت مخابرات در ردیابی تلفن اشتباه کرده است.

وی سپس به تشریح ابعاد فنی اشتباه در ردیابی تلفن همراه متهم پرداخت.به این‌ ترتیب بی‌گناهی متهم برای دادگاه ثابت شد و قاضی عبداللهی و قاضی کیخواه از شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران وارد شور شدند و پس از برگزاری جلسه‌ای با اولیای دم، رأی خود را صادر و متهم را تبرئه کردند.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر