: کدخبر
3833
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۴/۲۹

دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های میزان تسویه شده است

0

مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان‌ رضوی گفت: دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های میزان تسویه شده و مانده بدهی این موسسه به سپرده گذاران هزار میلیارد تومان است.

به گزارش صبح مشهد به نقل از مهر، علی رسولیان در نشستی خبری با اشاره به آخرین وضعیت موسسه مالی اعتباری میزان اظهار کرد: متناسب با میزان پولی که بانک صادرات به ما اختصاص می‌دهد و ما به سپرده‌گذاران پرداخت می‌کنیم، در مقابل آن دارایی و اموالی به بانک صادرات واگذار می‌شود.

علی رسولیان ادامه داد: آنچه تاکنون اتفاق افتاده است، از سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان منابعی که در اختیار موسسه مالی اعتباری میزان بوده است، حدود دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای تسویه حساب‌های سپرده‌گذاران شده و مانده بدهی موسسه میزان به سپرده گذاران، هزار میلیارد تومان است.

وی یاد آور شد: از۹۰۰ هزار حساب موجود، حدود ۴۱ هزار حساب باقی مانده‌اند و مابقی خوشبختانه پرداخت شده‌اند.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه ما تنها دو مسیر برای تأمین منابع مالی داریم، افزود: انتقال املاک و دارایی‌های باقی مانده و تسهیلات موسسه میزان در حال انجام‌ است،  فرایند انتقال املاک، یک فرایند بسیار دشوار و سخت بود که مشکلاتی را به همراه داشت.

رسولیان بازداشت املاک توسط طلبکاران را بزرگترین مشکل برشمرد و افزود: موسسه میزان حدود ۸۰۰ مورد املاک بازداشتی داشت که ما با کمک نیروهایی که بصورت شبانه‌روزی فعالیت می کردند و با همکاری دستگاه قضایی توانستیم بخش عمده ای از این بازداشتی‌ها را رفع کنیم و درحال انجام کارهای مربوط به انتقال آنها به بانک صادرات هستیم.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر