: کدخبر
3821
: تاریخ
۱۳۹۵/۰۴/۲۸

” مشهد ۲۰۱۷” فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت های توریستی مشهد

0

فرماندار شهرستان مشهد مقدس گفت: رویداد «مشهد ۲۰۱۷» فرصت مطلوبی برای معرفی ظرفیت های توریستی مشهد به گردشگران خارجی به ویژه در حوزه جهان اسلام و بسط و گسترش این صنعت در استان و کشور به شمارمی رود.

به گزارش صبح مشهد، «رضا منصوری» با اشاره به اینکه شهر مشهد به موجب دربرگیری مرقد منور رضوی، کانون توجه و زیارت همه مسلمانان جهان به ویژه ملل منطقه است، اظهار کرد: رویداد «مشهد ۲۰۱۷» فرصت مطلوبی برای معرفی ظرفیت های توریستی مشهد به گردشگران خارجی به ویژه در حوزه جهان اسلام و بسط و گسترش این صنعت در استان و کشور به شمارمی رود.

وی تصریح کرد: علاوه بر این ثبت مشهد به عنوان جهانشهر سنگ‌های قیمتی و نیز ثبت قنات‌ قصبه گناباد در فهرست یونسکو و تلاش برای ثبت مجموعه تاریخی توس از دیگر فرصت‌های مغتنم ایجاد شده برای معرفی مواریث فرهنگی و باستانی خطه خراسان است.

وی ادامه داد: باید با بهره گیری از فرصت‌ها و ظرفیت های میزبانی «پایتخت فرهنگ اسلامی» در سال جاری و آینده، در جهت دستیابی به اهداف عالی حوزه میراث فرهنگی و گردشگری مشهد و استان گام برداریم.

رییس انجمن میراث فرهنگی مشهد مقدس با بیان اینکه احیای انجمن‌های میراث فرهنگی در تمام نقاط استان یکی از اقدامات مطلوب در این جهت به شمار می‌رود، عنوان کرد: این انجمن‌ها می‌توانند با جذب جمعیت سه میلیون نفری مسافران استان و به ویژه گردشگران خارجی در سال ۲۰۱۷ به سراسر نقاط استان علی الخصوص مناطق روستایی و جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌ها، در راستای اهداف تعیین شده سازمان میراث فرهنگی حرکت کنند.

print
Print Friendly

مطالب مرتبط

ارسال نظر